به گزارش افکارنیوز،

 در حالی که مکالمات تلفنی دونالد ترامپ با رهبران خارجی ادامه دارد، کاخ سفید درباره مکالمه تلفنی اخیر رئیس‌جمهور آمریکا با نخست‌وزیر عراق بیانیه صادر کرده است.

در خبرها آمده بود که رئیس‌جمهور آمریکا شامگاه روز پنجشنبه در تماسی تلفنی با نخست‌وزیر عراق درباره روابط دو کشور، مقابله با داعش و مسائل منطقه گفت و گو کرده است.

کاخ سفید در خصوص مکالمه تلفنی دونالد ترامپ با حیدر العبادی بیانیه‌ای صادر کرده است.

در بیانیه آمده است: «دونالد جی ترامپ با حیدر العبادی نخست وزیر عراق صحبت کرد تا بر حمایت آمریکا از مردم عراق در جنگ مشترکمان علیه گروه تروریستی داعش تاکید کند. رئیس‌جمهور ترامپ بر تقویت و تجهیز ارتش آمریکا تاکید کرد و همچنین به نیروهای عراقی به خاطر پیشرفتهای اخیرشان در موصل تبریک گفت و از نخست‌وزیر العبادی به خار رهبری اش تشکر کرد و بابت از دست رفتن جان بسیاری از عراقیها در جنگ علیه داعش ابراز همدردی کرد. دو رهبر درباره مشارکت و ارتباط مستحکم ارتشهای آمریکا و عراق و همچنین فداکاریهای زیاد هر دو کشور صحبت کردند».

کاخ سفید همچنین ادعا کرد: «هر دو رهبر درباره تهدیدی که ایران متوجه سراسر منطقه می‌کند، صحبت کردند و آنها همچنین تعهدشان را به مشارکت بلندمدت بین آمریکا و عراق بر اساس توافق چارچوب استراتژیک آمریکا-عراق تاکید کردند.