به گزارش افکارنیوز،

پایگاه اینترنتی واشنگتن فری‌بیکن در گزارشی نوشت: فشار حامیان "باراک اوباما"، رئیس جمهور پیشین آمریکا، بود که به استعفای اجباری "مایکل فلین"، مشاور امنیت ملی دولت ترامپ، منتهی شد. فلین یکی از برجسته‌ترین مخالفان توافق هسته‌ای ایران است و حامیان اوباما برای حفظ برجام شرایط کنار گذاشتن وی را فراهم کردند.

 

واشنگتن فری بیکن مدعی شد اطلاعاتی در اختیار دارد که پشت پرده ماجرای استعفای "مایکل فلین" را افشا می‌کند. این نشریه مدعی شد آنچه "گروه اوباما" نامیده است طی یک عملیات محرمانه برای نجات توافق هسته‌ای ایران وارد عمل شد و مایکل فلین را به سمت استعفا سوق داد.

 

"گروه اوباما" تصور می‌کرد مایکل فلین مهم‌ترین سد در برابر اجرایی شدن توافق هسته‌ای است و باید او را حذف می‌کرد.

 

واشنگتن فری بیکن مدعی است اطلاعاتی از داخل و خارج کاخ سفید به دست آورده است که نشان می‌دهد زمانیکه ترامپ اصرار بر افشای اطلاعات محرمانه مربوط به توافق هسته‌ای ایران داشت، گروهی از طرفداران اوباما مانند "بن رودز"، مشاور ارشد سابق وی، گزارش‌های جعلی علیه فلین تهیه کردند. این تلاش‌ها سرانجام به ناکام ماندن کابینه ترامپ برای افشای اسرار این توافق منتهی شد.

 

فری بیکن حتی مدعی شد تیم اوباما پیش از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نیز اقدامات ضد ترامپ خود را آغاز کرده بود. 

 

به ادعای یکی از مشاوران سابق امنیت ملی کاخ سفید این وضع مشابه دوره آماده شدن برای توافق با ایران بود. حامیان اوباما که تلاش می‌کردند توافق هسته‌ای را مفید و سازنده نمایش دهند، تلاشی هدفمند و گسترده در جهت حذف چهره‌های مخالف این توافق در تیم ترامپ برنامه‌ریزی کردند.

 

این مقام اسبق آمریکایی در این باره مدعی شد: تیم اوباما می‌دانست ایران هدف شماره یک است. آنها از غیرقانونی بودن این توافق آگاه بودند و تا پیش از آنکه یکی از بندهای محرمانه توافق فاش شود، فلین را از صحنه سیاسی حذف کردند. 

 

مایکل فلین فقط چهار هفته پس از آغاز به کار دولت دونالد ترامپ و بنا بر رسوایی ارتباط پنهانی با روسیه مجبور به استعفا شد.