به گزارش افکارنیوز،

پرویز سروری عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با بیان اینکه شمارش آرای کاندیدای ریاست‌جمهوری در جبهه مردمی نیروهای انقلاب به پایان نرسیده است، گفت: آنچه در شبکه‌های اجتماعی درباره شمارش آرا در حوزه ریاست‌جمهوری طرح شده گمانه‌زنی است و تا اعلام رسمی از سوی جبهه مردمی، اعتبار ندارد.

وی گفت: قرار است بعد از مشخص شدن 10 گزینه که بیشترین رای مردمی را کسب کرده‌اند، زمینه را برای مجمع ملی بعدی فراهم کنیم تا 5 گزینه اصلی مشخص شوند.

سروری در پاسخ به این سؤال که آیا قرار است کاندیدای مورد نظر جبهه مردمی با یک گزینه وارد انتخابات شوند یا اینکه انتخابات را تا بعد از مناظره‌های صداوسیما با چند کاندیدا دنبال خواهند کرد، گفت: این موضوع از مواردی است که باید در شورای مرکزی به بحث گذاشته شود؛ فعلاً تصمیم خاصی برای این موضوع در نظر گرفته نشده است.

وی، تشکیل جبهه مردمی نیروهای انقلاب را تحولی بزرگ در عرصه سیاسی-اجتماعی کشور دانست و گفت: جبهه مردمی آمده است تا برای اولین بار انتخاب کاندیدای ریاست‌جمهوری را از پایین به بالا انتخاب کند؛ پیش از این احزاب بودند که کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری را معرفی می‌کردند اما اکنون مردم به صحنه آمده‌اند و کاندیدای انتخابات را تعیین می‌کنند.

عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب  در پایان با بیان اینکه، مکانیزم جبهه مردمی برای انتخاب کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری مانع وام‌دار شدن دولت‌ها به احزاب می‌شود، تاکید کرد: در مکانیزم جبهه مردمی نیروهای انقلاب، دولت‌ها وامدار مردم می‌شوند نه احزاب.