حضرت آيت الله خامنه اي رهبر فرزانه انقلاب اسلامي ضمن انتقاد از شايعه سازي ها عليه قواي سه گانه به ويژه دولت و ناديده گرفتن زحمات آنها، تصريح كردند: اينگونه اقدامات به هيچ وجه به صلاح كار و آينده كشور نيست.

به گزارش ایرنا، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در ادامه سخنانشان در اجتماع باشکوه مردم ولایتمدار قم تاکید کردند: همبستگی مردم و خواص با قوای سه گانه کشور باید روزبه روز بیشتر شده و مساعدت ها به ویژه با قوه مجریه که کارهای بسیاری را بر عهده دارد، افزایش یابد.

ایشان نکته مهم دیگر را تقویت ایمان دینی، تامین نیازهای فکری و استفهام های نسل جوان دانستند و ادامه دادند: این موضوع متوجه روحانیت و حوزه های علمیه است که به طور دائم و روزانه باید پاسخ شبهات را داد.

ولی امر مسلمین جهان موضوع بعدی را معرفی درست و شایسته روحانیت ذکر و تاکید کردند که این فقط وظیفه روحانیون نیست.

ایشان فرمودند: روشنفکران و آگاهان می توانند نقش روحانیت را در کشور نشان دهند که روحانیون به ویژه مراجع معظم و بزرگان حوزه های علمیه در مقاطع حساس جامعه را از چه مشکلات و گذرگاه های سختی توانسته اند عبور دهند.

رهبر فرزانه انقلاب، موضوع بعدی را تلاش جوانان برای بصیرت افزایی ذکر کرده و اظهار داشتند: جوانان باید در این زمینه تلاش کرده و دشمن و روشهایش را بشناسند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی همچنین مساله پیشرفت علم و حرکت در جهت نقشه جامع علمی کشور را مورد تاکید قرار داده و فرمودند: این بخش از حدود ۶ سال قبل حرکت بهتری یافته و پیشرفت های خوبی انجام شده است و باید تلاش بیشتری کرد تا این حرکت شتابنده تر شود.

ایشان همچنین تصریح کردند: حرکت شتابنده دیگری باید در داخل حوزه های علمیه نیز انجام شود که با برادران و خواهران عضو حوزه علمیه در این خصوص صحبت خواهیم کرد.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: موضوع مهم دیگر که مربوط به دولت است اهتمام به رفع عوامل نارضایتی و مشکل ساز مردم همچون معیشت و اشتغال، سامانه های اداری، منصوبان دستگاه ها به ویژه در سطوح بالا، شهرداری ها و نیروی انتظامی است که به طور مستقیم با مردم روبه رو هستند و می توانند بسیاری از مشکلات مردم را رفع کنند و یا خدای نکرده نارضایی هایی به وجود آید.

رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند: ' دستگاه ها باید به هماهنگی و هم افزایی در مسایل گوناگون اهتمام داشته باشند و اختلاف نیز وجود نداشته باشد. '

حضرت آیت الله خامنه ای در ادامه با بیان اینکه قم خاستگاه انقلاب است، اظهار داشتند: این شهر محل ولادت حضرت معصومه(س)، این حادثه عظیم و پدیده بزرگ تاریخی کشور ما و همه جهان است.

ولی امر مسلمین جهان فرمودند: نگاه بین المللی به قم ویژه است علاوه بر اینکه رفت و آمد به شهر قم از کشورهای گوناگون وجود دارد، کسانی هم که به دلایلی و ملاحظاتی رفت و آمد نمی کنند نسبت به این شهر حساسیت داشته و نگاه ویژه ای دارند و حوادثاین شهر را دنبال می کنند و همین اجتماع عظیم امروز شما مورد توجه قرار می گیرد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی با بیان اینکه بزرگترین حوزه علمیه علوم اسلامی در دنیای اسلام در قم واقع است، اظهار داشتند: قم قطب زیارتی و معنوی است، حرم حضرت معصومه، این بارگاه باشکوه، مسجد جمکران و حرم امامزاده های گوناگون در این شهر قرار دارد.

ایشان ادامه دادند: هر یک از این امامزاده هایی که در خیابان های قم مدفون هستند اگر در هر شهری بودند مرکز و محور آن شهر قرار می گرفتند بنابراین همه این موارد ظرفیت های ملی و بین المللی این شهر مقدس به شمار می رود.

حضرت آیت الله خامنه ای ادامه دادند: به دلیل اینکه قم از دوران طاغوت مغضوب دستگاه حکومت آن زمان بود عقب افتادگی های متراکمی دارد که باید مسوولین با جدیت و به سرعت آنها را برطرف کنند.

ایشان یادآور شدند: البته در طول سالهای بعد از انقلاب کارهای بسیاری انجام شده و از سال ۷۹ به بعد، که این شهر تبدیل به استان شده بود، اعتبارات بیشتری اختصاص داده شده است.

رهبر انقلاب اسلامی در ادامه سخنانشان فرمودند: بر اساس گزارش ها از سال ۸۴ اقدامات خوبی برای پیشرفت این شهر انجام شده اما باید کارها تکمیل شود تا شهر قم هم از لحاظ نیازهای مردم و هم سیمای شهری آنچنان که شایسته مردم است، باشد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی با اشاره به مشکل شهر قم در خصوص آب اظهار داشتند: از چند سال پیش این مساله به صورت جدی پیگیری شده و بخش مهمی از کار انجام شده که لازم است از دست اندرکاران تقدیر کنیم.

اما از مسوولان این کار می خواهیم که آبی را که از راه دور و سرچشمه های دز به این شهر منتقل می شود، هر چه زودتر به قم برسانند زیرا نیاز اساسی مردم است.

ایشان با بیان اینکه قرار است از تهران به منطقه مسیله و کشاورزی قم آب منتقل شود، تصریح کردند: صنایع دستی قم نیز به ویژه فرش نامدار این شهر باید مورد حمایت و تایید قرار گیرد و در این سفر تاکیدات لازم را به مسوولان در مورد مسایل ضروری قم خواهیم کرد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص معماری شهر قم نیز افزودند: باید در شهرسازی قم، معماری اسلامی و نماد انقلاب مورد توجه قرار گیرد چرا که قم شهر اسلام و انقلاب است.
ایشان تاکید کردند: اگر مسوولان در این شهر بر سر موضوعی اختلاف دارند نباید اجازه دهند که این اختلاف با زندگی مردم تماس پیدا کرده و آنان را دچار مشکل کند.

حضرت آیت الله خامنه ای در پایان سخنانشان با تصریح بر اینکه همه باید دست به دست هم دهند، فرمودند: مسوولان دولتی باید با همکاری وهم افزایی به مردم خدمت کنند و مردم هم با پشتیبانی از آنها با چنین حضور عظیمی که همواره نشان داده اند، بتوانند کاری را که در این برهه از زمان در این کشور انجام شده به سرانجام برسانند.