به گزارش افکارنیوز،

امیر سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده معاون هماهنگ کننده نیروی هوایی ارتش در حاشیه افتتاحیه نمایشگاه هوایی راهیان نور پایگاه هوایی وحدتی دزفول با بیان اینکه دفاع مقدس گنجینه فرهنگی و حماسی ملت ایران است،  اظهار داشت: دوران دفاع مقدس سرشار از درس های نظامی، فرهنگی، سیاسی و اعتقادی است که باید مورد بهره برداری نسل جوان کشور قرار بگیرد.

وی افزود: استخراج و انتقال معارف دفاع مقدس با اردوهای راهیان نور و حضور کاروان های مردمی از سراسر کشور در مناطق عملیاتی و سرزمین حماسه آفرینی رزمندگان امکان پذیر است.

معاون هماهنگ کننده نهاجا دزفول و پایگاه هوایی وحدتی را دژ مستحکم دوران دفاع مقدس برشمرد و تصریح کرد: شهر مقاوم دزفول و پایگاه وحدتی در برابر ارتشی مقاومت کردند که حمایت و پشتیبانی مالی، نظامی، اطلاعاتی و سیاسی تمام دنیا را داشت اما با وجود موشکباران همه روزه نتوانستند در مقاومت و پایداری این خطه خللی وارد سازند.

وی ادامه داد: معارف جنگ و پایداری ملت ایران در دوران دفاع مقدس در دنیای امروزی که هجمه های فرهنگی، جوانان ما را هدف قرار گرفته است باید به درستی و از طریق حرکت هایی مانند کاروان های راهیان نور به نسل جدید منتقل شود.

امیر نصیر زاده ضمن دعوت از کاروان های راهیان نور برای حضور در پایگاه هوایی وحدتی گفت: از تمامی کاروان های راهیان نور دعوت می کنیم با حضور در پایگاه هوایی وحدتی دزفول ضمن آشنایی با رشادت ها و حماسه آفرینی های نیروی هوایی در دوران دفاع مقدس با دستاوردهای امروزی نهاجا نیز آشنا شوند.

وی در پایان گفت: نیروی هوایی ارتش امروز مانند دوران دفاع مقدس آمادگی هرگونه دفاعی را از تمامیت ارضی و آرمان های انقلاب اسلامی را دارد.