به گزارش افکارنیوز،

حجت الاسلام حسن روحانی صبح پنج شنبه در ابتدای ورود به استان گیلان با تبریک سال نو و نوروز و حلول روز نخست ماه رجب و روز میلاد باسعادت ولادت امام باقر(ع) به مردم فرهیخته این استان اهداف سفر به گیلان را بررسی پروژه های سفر قبلی عنوان کرد.

وی افزود: در این سفر طرح ها و پروژه هایی که در سفر قبلی به مردم گیلان وعده داده شده بود، مورد بررسی قرار می گیرد.

 روحانی با اشاره به افتتاح ۱۷ طرح و پروژه با سرمایه گذاری دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در سفر یک روزه خود به گیلان گفت: در سالی که توسط مقام معظم رهبری با عنوان  «سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» نامگذاری شده است، این طرح ها سه هزار و ۶۰۰ شغل برای مردم ایجاد می کند.

وی افتتاح طرح های اشتغالزا را از اولویت های دولت یازدهم دانست و تصریح کرد: برای دولت طرح های اشتغالزا از اولویت های نخست در سال جاری است.

رئیس جمهور به افتتاح دو پست اسکله کاسپین در شهر انزلی اشاره و بیان کرد: با افتتاح این پست ها، امکان پهلوگیری کشتی های دوازده هزار تنی در اسکله مهیا می شود و رونق اقتصادی را برای منطقه آزاد انزلی و استان گیلان به ارمغان می آورد.

روحانی همچنین دو طرح مهم در استان گیلان را بهره برداری از راه آهن قزوین به رشت و اتصال خط راه آهن از رشت به آستارا عنوان کرد و افزود: انشاالله راه آهن قزوین به رشت امسال به بهره برداری می رسد.

وی گفت: اتصال خط راه آهن رشت به آستارا  در سفر هیات دولت به روسیه مطرح و مورد بررسی قرار گرفت و با اجرای آن بندرعباس به مسکو وصل می شود و بارهای مربوط به شبهه قاره هند منتقل می شود.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: با اتصال خط ترانزیتی از رشت به مسکو،  تحول چشمگیری برای منطقه رخ می دهد.

وی تصریح کرد: در پروژه راه آهن رشت به آستارا مشارکت با کشور آذربایجان انجام شده و بخشی از اعتبارات اجرای آن توسط این کشور تامین می شود و به زودی این طرح آغاز می شود.

روحانی افزود: با اجرای این پروژه ها در مجموع استان گیلان شاهد تحولات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی  قابل توجهی می شود.