به گزارش افکارنیوز،

محمدمهدی مفتح سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه امروز کمیسیون متبوعش، گفت: جلسه امروز کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با حضور عادل آذر رئیس دیوان محاسبات، فیاض شجاعی دادستان دیوان و تعدادی از معاونان وی برگزار شد.

وی افزود: در این جلسه آقای عادل آذر درباره اهم اقدامات دیوان محاسبات در سال 95 و برنامه‌های این دیوان در سال 96 توضیحاتی به اعضای کمیسیون برنامه و بودجه ارائه کرد.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، تأکید کرد: طبق توضیحات رئیس دیوان محاسبات، یکی از مهم‌ترین اقدامات این دیوان در سال گذشته، تهیه گزارش تفریغ بودجه سال 94 بوده است.

مفتح اضافه کرد: در این جلسه رئیس دیوان محاسبات گفت که در مجموع، 4 هزار و 300 میلیارد تومان از پول‌هایی که در جای خودش هزینه نشده بود، به خزانه و یا به حساب‌های مشخص خودش برگشت داده شده که حقوق‌های نجومی نیز شامل این مبلغ است، البته آقای آذر درباره میزان پول‌های برگشت داده شده از حقوق‌های نجومی به خزانه چیزی نگفت.

وی به برنامه‌های دیوان محاسبات در سال جاری طبق گفته رئیس این دیوان اشاره کرد و گفت: آقای آذر گفت که دو برنامه عمده در سال جاری دارند که یکی حسابرسی اقتصاد مقاومتی و دیگری برنامه عملکرد بودجه است که قرار شده این موضوعات را به جریان انداخته و به آن عمل کنند.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، افزود: در این جلسه یکی از اعضای کمیسیون، سؤالی درباره میزان حقوق دریافتی رئیس و معاونان دیوان محاسبات از آقای آذر پرسید که وی در پاسخ به این نماینده فقط گفت که «بنده استاد تمام پایه 33 در دانشگاه تربیت مدرس هستم».