معصومه ابتکار معاون رییس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست که به علت عملکرد در موضوعات محیط زیستی به ویژه گرد و غبار خوزستان مورد انتقاد بسیاری از کارشناسان و مردم قرار گرفته بود در پستی اینستاگرامی با انتشار تصویری از حسن روحانی با انتشار متنی آورده است: «محکم و استوار در حمایت از روحانی ایستاده‌ایم»

این در حالی است که هنوز نام نویسی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری شروع نشده و تا زمان تبلیغ کاندیداها به صورت رسمی زمان زیادی باقی است.

این مساله در حالی است که به ادعای دولتمردان، دولت یازدهم تا روز آخر به مردم خدمت می کند اما گویا تبلیغ روحانی موضوعی مهمتر از رسیدگی به مشکلات زیست محیطی کشور است.

امروز باز هم گرد و غبار هوای شهر اهواز را تیره کرده است و دریاچه ارومیه نیز حال و روز خوبی ندارد.

نادر قاضی پوربا اشاره به ستاد احیای دریاچه ارومیه و برنامه‌های ستاد اظهار کرد: ارتفاع آب دریاچه در سال 96 نسبت به سال قبل 2 سانتی‌متر کاهش یافته ‌که این مقدار برای سال 95 مقدار 1270/78 متر بوده است و امسال سطح آب دریاچه ارومیه 1270/76 متر گزارش شده ‌که نشان از بی‌کفایتی ستاد احیای دریاچه ارومیه دارد.

قاضی پور تصریح کرد: بیش از 3 هزار چاه آب پلمپ شده‌اند که تمامی این تصمیم‌ها به واسطه ستاد احیا دریاچه ارومیه انجام پذیرفته است که به کشاورزی، دامداری و دام‌پروری استان آسیب وارد می‌کند و در نهایت سبب کاهش رشد و شکوفایی استان و در نهایت مانع پیشرفت شهرستان ارومیه می‌شود بنابراین باید دولت برای این مشکلات تدبیری بیندیشد.

مسائل و مشکلات محیط زیستی همچنان ادامه دارد اما گویا وظیفه حمایت از روحانی برای ابتکار مهمتر از رسیدگی به این مشکلات است.

photo_2017-04-08_10-23-12