به گزارش افکارنیوز،

حجت الاسلام علی ابراهیمی سیریزی از برگزاری انتخابات هیأت رییسه جامعه مدرسین خبر داد و گفت: جامعه مدرسین نهادی علمی، فرهنگی و سیاسی با سابقه‌ای کهن و تأثیر‌گذار در نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

وی افزود: جامعه مدرسین با اهدافی چون ترویج و گسترش معارف اسلام ناب محمدی(ص) و مکتب اهل‌بیت معصومین‌(ع)، دفاع از قرآن و عترت و ارزش‌های اسلامی شکل گرفته است و در حال حاضر با تمام توان به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

رئیس دفتر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تشریح ساختار جامعه مدرسین افزود: این نهاد مقدس حوزوی دارای چهار معاونت جامعه و روحانیت، جامعه و نظام، جامعه و مردم و اداری مالی و دفتر جامعه مدرسین، دبیرخانه علمی – محتوایی، دفتر امور بین‌الملل است.

وی اضافه کرد: ضمناً مجمع عمومی جامعه مدرسین که شامل اساتید سطح عالی و خارج حوزه‌های علمیه است از دیگر بخش‌های فعال در جامعه مدرسین است.

ابراهیمی همچنین در ارتباط با جایگاه هیأت رئیسه جامعه مدرسین ابراز کرد: یکی دیگر از ارکان اصلی این نهاد مقدس هیأت رئیسه آن است که طبق شرح وظایف خود عمل کند و اعضای آن طی یک دوره دو ساله انتخاب می‌شوند.

رئیس دفتر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در پایان با اشاره به برگزاری انتخابات جدید هیأت رئیسه جامعه مدرسین بیان کرد: با توجه به اتمام دوره هیأت رئیسه و بر اساس اساسنامه جامعه، انتخابات هیأت رئیسه در دوره جدید در جلسه روز جمعه مورخ برگزار شد و آیت الله محمد یزدی به عنوان رئیس و حضرات آیات محمد مومن، سید هاشم حسینی بوشهری، محسن اراکی، سید احمد خاتمی و ابوالقاسم وافی به عنوان اعضای هیأت رئیسه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم انتخاب شدند.