حسین قربان‌زاده دبیر کل جمعیت پیشرفت و عدالت امروز( 21 فروردین ماه) در نشست خبری اظهار داشت: 39 روز دیگر دو انتخابات مهم در کشور را پیش‌رو داریم و ما در شورای مرکزی جمعیت عدالت و توسعه جلساتی را در خصوص این موضوع به خصوص انتخابات ریاست جمهوری برگزار کردیم.

 

دبیر کل جمعیت پیشرفت و عدالت ادامه داد: ما معتقدیم برای اداره امور داخلی کشور کسی که سابقه روشن‌تری دارد باید اولویت قرار داده شود. اگر قالیباف در صحنه انتخابات حضور پیدا کند قطعا گزینه مطلوب جمعیت خواهد بود اما تا این لحظه وی بر عدم حضور در انتخابات حضور دارد.

 

وی با اشاره به سخنرانی امروز رئیس جمهور بیان داشت: اظهارات امروز روحانی با واقعیت جامعه و آن چیزی که مردم حس می‌کنند تفاوت دارد که اوج آن‌را میتوانید در سوال خبرنگاری که درباره وعده 100 روزه از او پرسید ببینیم.

 

قربان‌زاده تاکید کرد: آقای روحانی امروز گفت که 100 روز برای حل مشکلات اقتصادی کافی نیست اما قطعا 4 سال برای این کار کافی بوده البته شخص رئیس جمهور به روشنی در فیلم‌های زمان انتخابات خود اعلام کرده بود که تحول 100 روزه اقتصاد کشور در دستور کار است و انجام می‌شود.

 

دبیر کل جمعیت پیشرفت و عدالت بیان داشت: دولت فعلی به دلیل آن چیزی که ضعف مدیریتی نامیده می‌شود فرصت خود را از دست داده است و به همین خاطر مردم باید در روز 29 اردیبهشت ماه با دقت بیشتری انتخاب نمایند و فکری اساسی برای اداره امور کشور کنند.

 

وی در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در صورت عدم پیروزی قالیباف در انتخابات آینده سیاسی وی چه می‌شود گفت: ما جلسات زیادی را برگزار کردیم و مشورت‌های زیادی گرفته شده، جمعیت قطعا به قالیباف ایمان دارد و او را نسخه نجات بخش کشور در عرصه‌ مدیریتی می‌داند چرا که وی به وعده‌های خود عمل کرده است.

 

دبیر کل جمعیت پیشرفت و عدالت درباره قطعی شدن حضور قالیباف در انتخابات ریاست جمهوری بیان داشت: من سخنگوی وی نیستم، اما تا جایی که می‌دانم ایشان مُصر به عدم حضور در انتخابات پیش‌رو هستند البته گروه‌ها وعده‌ای از مردم هستند که در حال رایزنی جهت متقاعد کردن وی برای کاندیداتوری هستند.

 

وی با اشاره به این موضوع که در شرایط فعلی ضعف در حوزه اقتصاد و اشتغال وجود دارد اظهار داشت: با توجه به شرایط کشور بستر لازم برای حضور قالیباف در صحنه انتخابات وجود دارد چرا که وی در عرصه‌های مدیریتی مختلف از زمان‌های دور حضور داشته و بر خلاف دولت که وعده‌های خود را عملی نکرده به وعده‌ها‌ی خود عمل کرده است.

 

قربان‌زاده تصریح کرد: هر کس برای آینده سیاسی خود تصمیم می‌گیرد اما تا آنجایی که من وی را می‌شناسم می‌دانم که وی به خاطر تعهد مردم است که در صحنه‌های مدیریتی است. تخریب‌ها و فشارهایی که به وی به خانواده‌‌اش اعمال شده کم نبوده اما همین تخریب‌ها و مقاومت باعث شده تا قالیباف با قدرت بیشتری نسبت به گذشته در عرصه حضور داشته باشد.

 

دبیر کل جمعیت پیشرفت و عدالت درباره بیانیه قالیباف پیش از نشست جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی گفت: اگر قالیباف به دنبال این بود که از جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی مجوز دریافت کند ضرورتی نداشت یک روز قبل از برگزاری مجمع اعلامیه صادر کند و اعلام کند درخواستی برای نامزدی نداشته و ندارد این گواهی بر عدم حضور وی است.

 

وی درباره کاندیداتوری حجت‌الاسلام و المسلمین رئیسی گفت: نظر جمعیت پیشرفت و عدالت بر روی آقای قالیباف است و در هیچ صورتی نظرمان تغییر نمی‌کند؛ اما زمانی که زمزمه‌های حضور حجت‌الاسلام و المسلمین رئیسی مطرح شد متاسفانه یک سری بد اخلاقی‌ یا بی‌اخلاقی‌ها در صحنه انتخابات صورت گرفت.

 

قربان‌زاده با بیان اینکه امروز اصلاح معیشت و اقتصاد اولویت و دغدغه مردم است اظهار داشت: متاسفانه فضایی در کشور رقم خورده که در حال منحرف شدن به این سمت است که مردم تصمیم بگیرند که چه کسی با حاکمیت و چه کسی علیه حاکمیت است و این همان اتفاقی است که در سال 88 رخ داد. در سال 88 نیز همین‌گونه فلسفه ریاست بر قوای مجریه و این که چه کسی بهتر می‌تواند کشور را اداره کند زیر سوال رفت که در کشور فتنه رقم خورد.

 

دبیر کل جمعیت پیشرفت و عدالت با بیان اینکه متاسفانه برخی‌ها دارند فضا را به گونه‌ای امنیتی-سیاسی می‌کنند که انگار قرار است انتخاباتی فرای انتخاب رئیس قوه مجریه صورت بگیرد گفت: ما اعتقاد داریم که برخی‌ها می‌خواهند فضای انتخابات پیش‌رو را به یک فضای دو قطبی سیاسی تبدیل کنند.

 

وی در پایان درباره سازو کار وحدت نیروهای انقلاب در قالب جبهه مردمی تصریح کرد: اصل وحدت با این سازو کار پسندیده است اما قالیباف از ابتدا درخواستی برای حضور در این جبهه نداشته و اعضای جبهه مردمی انقلاب به خاطر لطفی که داشتند او را در لیست قرار دادند با این حال اگر قالیباف قصد شرکت در انتخابات را داشته باشد به صورت مستقل شرکت خواهد کرد.