به گزارش افکارنیوز،

دریادار حبیب الله سیاری  فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: غروب شنبه در جمع خبرنگاران در انزلی اظهار کرد: دفاع از مرزهای آبی و حفظ منابع و منافع جمهوری اسلامی در شمال و جنوب کشور و آب های بین المللی ، مهمترین اولویت نیروی دریایی در ابعاد مختلف و در عرصه دریاهاست.

 

وی که برای افتتاح سامانه شبیه ساز خودرو در واحد ترابری مجموعه آموزشی شهید نامجوی مرکز آموزش های تخصصی باقرالعلوم در انزلی حضور داشت، افزود: نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، همواره بر اساس قوانین بین المللی در آب های آزاد جهان حضور دارد.

 

دریادار سیاری با اشاره به تلاش برای حضور مقتدرانه در آب های خارج از ایران و فرامنطقه گفت: برای حضور مقتدرانه در آب های بین المللی، پرورش نیروی انسانی توانمند و شایسته و همچنین ساخت تجهیزات مورد نیاز و تعمیر و نگهداری آنها ، همواره در دستور کار نیروی دریایی قرار دارد.

 

وی یادآور شد: در هفته گذشته ، سه ناو گروه در کشورهای عمان ، هندوستان و قزاقستان در راستای برقراری امنیت و افزایش تعاملات و صلح و دوستی و همچنین جلوگیری از ایران هراسی ماموریت های خود را با موفقیت به انجام رساندند.

 

به گزارش ایرنا، با حضور فرمانده نیروی دریایی ارتش، علاوه بر افتتاح سامانه شبیه ساز خودرو در واحد ترابری مجموعه آموزشی شهید نامجوی مرکز آموزش های تخصصی باقرالعلوم ، از یادمان شهید گمنام آرمیده در این مجموعه آموزشی نیز رونمایی شد.

 

بندرانزلی در 40 کیلومتری غرب مرکز گیلان واقع شده و ناوگان شمال و منطقه چهارم دریایی امام رضا(ع) و همچنین مجموعه آموزشی شهید نامجوی مرکز آموزش های تخصصی باقر العلوم رشت در این شهر ساحلی مستقر است.