به گزارش فارس، محمود احمدی نژاد پیش ازظهر امروز در جمع مردم ولایتمدار شهرستان کوهرنگ با تشکر از حضور پرشور مردم با وجود برودت هوا، اظهار داشت: مردم کوهرنگ و عشایر سلحشور این خطه در پاکدلی، تلاشگری، همبستگی، قناعت، ساده زیستی و خستگی ناپذیر الگوی سرآمد ملت ایران هستند که همواره در خدمت عزت ملت بودهاند.
وی با تأکید بر ضرورت الگوپذیری از مکتب پیامبر اکرم(ص)، افزود: بشر امروزه به دنبال کسب راه‌های سعادت و آرامش است که راه رسیدن به سعادت دنیوی و اخروی از سوی پیامبر(ص) به مردم به خوبی نشان داده شده است.
احمدی نژاد صدق و پاکی یک ارزش الهی است، گفت: این اصول و ارزش‎ها نشان دهنده ایمان و بازتاب اعمال انسان‌هاست.
رئیس جمهور با اشاره به نظام دموکراسی غرب، گفت: در این دنیا افرادی مدعی دفاع از ملت‌ها، اجرای آزادی و دموکراسی هستند که در این زمینه نیز تبلیغات بسیار گسترده‌ای را در دستور کار قرار داده‌اند.
وی خاطرنشان کرد: این در حالیست که زمانی به مجموعه اقدامات این دولت‌ها نگریسته می‏شود خلاف صحبت‌ها و تبلیغات پر زرق و برق آنها را به خوبی متوجه می‏شویم.
احمدی نژاد اصول جوانمردی را از ارزش‌های الهی برشمرد و گفت: جوامع متکی بر این اصول حرف و عمل آنها یکی است.
وی با بیان اینکه صداقت از نشانه انسان‎های بزرگ است، گفت: پیامبران و امامان از این جمله این انسان‌ها بودند که تحت هر شرایطی صداقت خود را کنار نگذاشتند.
احمدی نژاد انسان‌های صادق را با کرامت توصیف کرد و با بیان اینکه صداقت برای انسان قدرت می‌آورد، گفت: بشر با اتکا به این اصول و ارزش‎ها قدرت خدا را همراه خود خواهد داشت.
وی با تأکید بر اینکه سرچشمه صداقت خود خداست، گفت: در این دنیا مادی حضرت محمد سرچشمه صداقت و علی(ع) و آل او پیروان آن هستند.
رئیس جمهور در ادامه با بیان اینکه شهرستان کوهرنگ معدن و مخزن صدق، صفا و صمیمیت است، گفت: باید قدر این نعمت را بدانیم و تا زمانی که این نعمت است همیشه پیروزی و لذت حقیقی همراه ملت ایران خواهد بود.
وی گفت: امیدوارم روزی برسد که صدق و صفای عشایر جهان‌گیر شود، آن زمان بسیاری از مشکلات جهان برطرف خواهد شد.
احمدی نژاد با تأکید بر اینکه دشمنان ملت ایران کسانی هستند که فاقد صدق و صفا هستند، گفت: دروغگویان حرف و عمل آنها یکی نیست، و این مشخص است که کشوری که در آن عمل و حرف یکی باشد در مقابل دشمنان پیروز خواهد شد.
وی در ادامه با اشاره به ضرورت سازندگی در کشور، گفت: امروز ماموریت ما ساختن ایرانی آباد و پیشرفته است و این شایستگی در وجود ملت ما وجود دارد که بتوانیم ایران را آباد سازیم.
احمدی نژاد یکی از اقدامات مهم در راستای پیشرفت ایران را همدلی و یکدلی ملت ایران برشمرد و گفت: ملت ایران زمانی که دست در دست هم دهند و با تلاش جمعی برای ایجاد اشتغال و رفع بیکاری جوانان ایران دولت را همراهی کنند به طور قطع و یقین به نتایج درخشانی خواهیم رسید.
وی در ادامه با اشاره به نبودن هیچ واحد دانشگاهی در شهرستان کوهرنگ، گفت: به زودی یک واحد دانشگاه در این شهرستان ساخته می‌شود.
احمدی نژاد با اشاره به مصوبات سفرهای گذشته هیئت دولت در این شهرستان، گفت: در سه سفر گذشته هیئت دولت برای این شهرستان ۹۵ پروژه تصویب شد که ۵۵ پروژه از آنها اجرا، ۳۰ پروژه در مسیر اجرا و ۱۰ پروژه کاری نشده است.
وی خاطرنشان کرد: در جلسه هیئت علت و چرایی اجرایی نشدن مصوبات سفرهای گذشته هیئت دولت مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
احمدی نژاد همچنین با اشاره به راه روستای موگویی، گفت: امروز این مسئله در نشست هیئت دولت با جدیت بررسی خواهد شد و من به مردم دلاور و غیور عشایر نشین این دهستان قول مساعد خواهم داد که یک تصمیم عادلانه برای راه این روستا اتخاد شود.