به گزارش افکارنیوز،

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی، سه‌شنبه شب در مصاحبه با کانال 9 تلویزیون این رژیم مدعی شد «گسترش» نفوذ ایران در منطقه خاورمیانه، تهدیدی برای روسیه است و وی تلاش می‌کند مسکو را متقاعد به صرفنظر از همکاری با تهران کند.

 
وی در ادامه اظهارات پوچ خود مدعی شد:«من به ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، اعلام می‌کنیم ایران فقط تهدیدی برای ما نیست، بلکه برای شما نیز تهدید است.»
 
نخست وزیر رژیم صهیونیستی افزود روسیه برای همکاری با ایران دلایل زیادی دارد، اما تقویت مواضع تهران در سوریه برای اسرائیل غیرقابل قبول است.
 
وی تصریح کرد: «ما نگران محور روسیه-ایران هستیم. البته روسیه برای رفتار خود توضیحات زیادی دارد. روسیه می‌خواهد از پیروزی داعش جلوگیری کند و آن را شکست دهد؛ اما این بدین معنی نیست که که ما آماده‌ایم داعش را با ایران عوض کنیم تا حزب‌الله یا نیروهای شیعه از خاک سوریه برای حمله به ما استفاده کنند.»
 
گفته می‌شود روسیه و ایران درحال همکاری با یکدیگر برای حل مناقشه سوریه هستند. این دو کشور همچنین از میانجی‌گران مذاکرات آستانه -پایتخت قزاقستان- برای کمک به حل بحران سوریه‌اند. مسکو و تهران همچنین هر دو از بشار اسد، رئیس‌جمهور مشروع و قانونی سوریه، حمایت می‌کنند.