به گزارش افکارنیوز،

 سردار محمود تشکری دبیر اشراف فرماندهی کل قوا، طی سخنانی در همایش شاخص سازی عملکرد در پیشروندگی سپاه که در دانشگاه افسری امام حسین(ع) برگزار شد، اظهار داشت: موضوع اشراف بعنوان یک امر ضروری و منطقی و بدیهی در هر مجموعه‌ای، نیازمند رصد اطلاعات از آن مجموعه است و برای همین هم سازوکارهایی را طراحی میکنند.

سردار تشکری افزود: موضوع اشراف، مطالبه شخص رهبری معظم انقلاب بود تا فرماندهان به مجموعه خودشان اشراف داشته باشند و تنها به گزارش ها اکتفا نکنند و خودشان در جریان و پیگیر موضوعات باشند.

وی خاطرنشان کرد: ما برای تهیه سند تحول اشراف، کارگروه هایی را تشکیل دادیم و برای تدوین سند راهبردی، مبانی خود را از فرمایشات رهبری گرفتیم.

دبیر اشراف فرماندهی کل قوا در ادامه تصریح کرد: انقلاب و نظام اسلامی، امروز دشمنان زیادی دارند و مقابله با آنها نیازمند هوشیاری بسیار بالایی است.

سردار تشکری با اشاره به توطئه‌ها و هجمه‌های متعدد از سوی دشمن در طول 4 دهه از عمر انقلاب، گفت: البته ما در برخی از این مقاطع غافلگیر شدیم و برای همین باید همیشه هوشیار باشیم تا این اتفاق دیگر رخ ندهد.

وی افزود: غافلگیری در نیروهای مسلح هزینه های بسیار بالاتری نسبت به سایر نهادها دارد لذا به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست.

دبیر اشراف فرماندهی کل قوا یادآور شد: حضور داعش در منطقه و اشغال استان‌هایی از کشور عراق حاصل این بود که اطلاعات دقیقی از آنها در نیروهای مسلح این کشور وجود نداشت.

سردار تشکری اظهار داشت: امروز دشمن به دنبال ضربه زدن به سپاه پاسداران است چراکه از تاثیرگزاری این نهاد به خوبی خبر دارد.