به گزارش افکارنیوز،

محمدباقر قالیباف کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری عصر امروز جمعه (22 اردیبهشت ماه 96) برای شرکت در سومین مناظره انتخاباتی ریاست‌جمهوری در سازمان صداوسیما حاضر شد.

قالیباف در بدو ورود به سازمان صدا و سیما به طی مصاحبه مقدماتی خود، در جمع خبرنگاران ضمن تبریک اعیاد شعبانیه به همه ملت به ویژه محرومان و مستضعفان، اظهار داشت: من فکر میکنم هر سه جلسه مناظره مهم بود.

وی افزود: البته ما هفته قبل پیشنهاد شفافیت مالی داده بودیم که مقداری از هزینه‌های آن را دادیم. چرا که گفته بودیم خوب است که نامزدها دارایی‌ ها و اموال خود را به اطلاع مردم برسانند، اما در طول هفته‌ای که گذشت دیدیم که بسیاری از افراد و به ویژه برخی اعضای کابینه دولت، به این موضوع پرداختند که چرا چنین حرفی زده شده است؛ حال نمی‌دانم تحت‌فشار آن 4 درصدی‌ها بودند یا دستور تشکیلاتی داشتند.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری همچنین تصریح کرد: اما واقعیت این است که بنده نگفتم وزرا لیست اموال خود را ارائه بدهند گفتم، آنهایی که نامزد هستند خوب است که بیایند و اموال خود را به مردم نشان بدهند.

قالیباف ادامه داد: البته طبیعی است هر طرح اقتصادی و تصمیمی که برای تحول اقتصادی صورت بگیرد حتما منافع چهاردرصدی‌ها تحت فشار قرار می‌گیرد به این معنا که آنها به دنبال این هستند که بدون هیچ تحرک و کاری بیشترین منفعت را ببرند.

وی برهمین اساس اضافه کرد: طبیعتا تا زمانی که این روحیه باشد هر تصمیمی برای تولیدکنندگان، تجار و سرمایه‌گذارن که اذیت بشوند آن 4 درصدی‌ها ناراحت می‌شوند و آن شغل هم ایجاد نمی‌شود.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همچنین تصریح کرد: امیدواریم امروز مهم‌ترین چالش امروز و بحران که موضوع اقتصادی است، کسی به حاشیه و جاده خاکی نرود و واقعا به موضوع اقتصادی در امروز بپردازیم.

قالیباف در پاسخ به این سوال که آیا در کابینه دولت خود از رقبای خود استفاده خواهید کرد یا خیر، گفت: من فکر می‌کنم در کابینه آینده ما شایسته سالاری مبنای کار جدی و اساسی است البته من معقتدم در کابینه ما کابینه جوانی هم باید باشد.