عشرت شایق نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار افکار نیوز با بیان اینکه محمد باقر قالیباف در اوج اقتدار و قدرت رای آوری به نفع آیت اله رئیسی کنار رفت، گفت: این  اقدام آقای قالیباف نشان داد که هدف وی خدمت به مردم با تغییر دولت، است نه رسیدن به قدرت. به همین دلیل برای جلوگیری از تشتت آرا به نفع جریان انقلاب کنار رفت.

وی با بیان اینکه آقای قالیباف مدیر جهادی است، افزود: آقای قالیباف چه در دوران دفاع مقدس و چه بعد از آن در عرصه های مختلف همواره ایثار کرد و خودگذشتگی نشان داد که در عرصه انتخابات هم همان منش و رفتارش را تکرار کرد.

این فعال سیاسی با اشاره به استقبال بی سابقه مردم از آیت اله رئیسی در شهرستانها و سفرهای استانی، افزود: آقای قالیباف به کمک دولت کار و کرامت آمد و انشاله با پایان دولت ناکارآمد روحانی، شاهد تشکیل یک دولتی با مدیران جهادی و انقلابی خواهیم بود.

شایق با بیان اینکه آیت اله رئیسی به دنبال تشکیل دولت کار و کرامت است، افزود: مردم  این اقدام آقای قالیباف را ارج خواهند نهاد و در روز جمع با دادن رای به آیت اله رئیسی، پایان روحانی را رقم خواهند زد و خواهان تشکیل دولت کار و کرامت می شوند.