به گزارش افکارنیوز،

حجت الاسلام حسن روحانی از نخستین روزهای سال جاری، سفرهای استانی خود را در قالب «رئیس جمهور- نامزد» کلید زد و در این روزها تقریبا همه استانها را رفت و نمایشی و غیرنمایشی روبان افتتاح پروژه هایی را برید. اما در این میان سفر نکردن حسن روحانی به قم برای کسی که امروز همه شهرها را برای انتخابات زیر پا گذاشته، سوال برانگیز است. امروز در حالی روحانی به زنجان و اهواز رفت که اسحاق جهانگیری، در قامت نامزد انتخابات یا معاون اول، راهی قم شد تا در برنامه ستاد انتخاباتی روحانی سخنرانی کند! به راستی چرا روحانی که روزگاری خود را فرزند حوزه خوانده بود، اکنون همه جای ایران را رفت الا آنجا که فرزندش بود.

یکی از دلایل عزیمت نکردن روحانی به قم را شاید بشود به نارضایتی مراجع عظام تقلید از عملکرد دولت تدبیر و امید ربط داد. همین چند صباح پیش بود که بیشتر مراجع قم ضمن ابراز انتقادات عیان، عملکرد دولت اعتدال در زمینه های مختلف به خصوص بیکاری جوانان و رکود را مورد چالش قرار دادند.

همین انتقادهای توفنده، دست و دل روحانی به عنوان رئیس جمهور مستقر و نامزد انتخابات آینده ریاست جمهوری را در سفر به مذهبی ترین شهر ایران لرزانده که مبادا به قم برود و پشت درب بیوت مراجع با عبارت «حاج آقا وقتی برای دیدار ندارند» مواجه شود یا اگر هم بخت یارش شود و ملاقاتی دست دهد، آنچه از محتوایش به رسانه ها درز کند، فقط انتقاد باشد و انتقاد.

علاوه بر دست رد مراجع به درخواست دیدار، اعتراضات مردمی به کارنامه دولت، می تواند دلیل قانع کننده دیگری برای رهسپارنشدن روحانی به قم تلقی شود. قمی ها که هفته گذشته در استقبال از نامزد رقیب روحانی اجتماع بی سابقه در مصلای قم و خیابان های اطراف آن برگزار کردند، احتمالا خیلی تمایل و اشتیاقی برای شنیدن سخنان دیگری ندارند.

در چنین شرایطی، چه بهتر برای روحانی که یار پوششی اش یعنی اسحاق جهانگیری سختی سفر به جان بخرد و خود را باز هم ضربه گیر رئیسش کند.