به گزارش افکارنیوز،

سوزان مالونی مقام سابق وزارت خارجه آمریکا در واکنش به خبر انتصاب «مایکل دی‌آندرا» به عنوان رئیس بخش ایران در سازمان سیا نوشت: این گامی در راستای راهبرد تغییر است اما این سیاست نتیجه معکوس به همراه خواهد داشت.

«نیویورک تایمز» اخیرا از انتصاب دی‌آندرا به عنوان رئیس بخش امور مربوط به ایران در «سیا» خبر داده بود و گفته می‌شود وی نقشی کلیدی در عملیات ترور «اسامه بن لادن» موسس القاعده و عملیات‌های پهپادی ارتش آمریکا داشته است.

سوزان مالونی نایب رئیس اندیشکده بروکینگز، در توئیتر به این انتصاب واکنش نشان داد و نوشت: همواره مشخص بود که راهبرد تغییر رژیم ترامپ سرهم‌بندی شده و بی‌توجه به واقعیت‌های موجود خواهد بود. گزارش نیویورک تایمز نشان‌دهنده حرکت به سمت یک کمدی است.

این دیپلمات سابق ادامه داد: ما ذره‌ای توانایی برای سرنگونی رژیم ایران نداریم و این را همه از جمله رهبران این کشور می‌دانند. این سیاست محکوم به شکست است.

وی تصریح کرد: پذیرش راهبرد تغییر رژیم ایران، غیرمعقول و ضد منافع آمریکا است. این تصمیم موجب تشدید سرکوب در ایران خواهد شد و دسترسی واشنگتن به مردم و حکومت این کشور را محدود خواهد کرد.

نایب رئیس اندیشکده بروکینگز یادآور شد: علاوه بر این، راهبرد یاد شده می‌تواند جمعیت به غایت ناسیونالیست ایران را متحد و مخالفان جمهوری اسلامی را بی‌اعتبار کند.

وی ادامه داد: گزافه‌گویی‌ها موجب خواهد شد که شکست غیرقابل اجتناب این سیاست بعدها بیشتر به چشم بیاید.

مالونی نوشت: پذیرش راهبرد تغییر رژیم تنها وجهه قانونی جمهوری اسلامی و ضریب نفوذ داخلی آن را تقویت می‌کند.

وی در پایان نوشت: این راهبرد نتیجه معکوس می‌دهد؛ اما باید گفت که سیاست دولت اوباما هم در عین حال پاسخگوی چالش‌های متوجه از جانب ایران نبوده است.