به گزارش افکارنیوز،

بشار اسد رئیس جمهور سوریه امروز پنجشنبه در یک تماس تلفنی حوادث روز گذشته تهران را به حسن روحانی همتای ایرانی خود و ملت ایران تسلیت گفت.

اسد در این تماس ضمن ابراز همبستگی با تهران تأکید کرد که سوریه این حملات تروریستی را محکوم و اعلام میکند که در مبارزه با تروریسم در کنار ایران است.

وی تأکید کرد که استفاده تروریستها و اربابان آنها از این شیوه های پست، برآیند شکست آنان در آسیب رساندن به ایران و ملت این کشور است؛ لذا «دست به استفاده از ابزارهایی زده اند که آن را به وجود آوردند تا تغییرات سیاسی را ایجاد کنند که در راستای منافعشان است».

اسد همچنین تصریح کرد که در مبارزه با این تروریسم وحشی، پیروزی از آنِ ایران و سوریه است.

روحانی نیز ضمن تشکر از اسد، تأکید کرد که آنچه رخ داد بر عزم و ایستادگی ملت ایران تأثیر نخواهد داشت؛ ملتی که برای مبارزه با تروریسم مصمم تر شده است.

رئیس جمهور ایران با تأکید بر تداوم حمایت تهران از سوریه در جنگ علیه تروریسم، خاطر نشان کرد که با وجود هر چالشی، دو کشور با یکدیگر به مبارزه با تروریستها و حامیان آنان ادامه خواهند داد.

وی ضمن تقدیر از دستاوردهای ارتش سوریه و نیروهای همپیمانش در میادین نبرد، ابراز اطمینان کرد که دو کشور در جنگ علیه گروههای تروریستی که قصد دارند به امنیت و ثبات همه منطقه آسیب بزنند، پیروز خواهند شد.