به گزارش افکارنیوز،

 در پی اقدامات تروریستی روز چهارشنبه در تهران شینزو آبه نخست وزیر و فومیو کیشیدا وزیر خارجه ژاپن با ارسال پیام هایی به حسن روحانی رئیس جمهور و محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان  ضمن محکوم کردن این حوادث تروریستی به دولت و ملت و خانواده های قربانیان این اقدامات تسلیت گفتند.

متن این پیام ها به شرح زیر است.  

جناب آقاى دکتر حسن روحانى

ریاست محترم جمهورى اسلامى ایران

در ارتباط با اینکه در اثر حملات ناگوار تروریستى که در مجلس و آرامگاه امام خمینى رخ داد، تعداد زیادى از مردم کشته یا مجروح شده اند، به نمایندگى از طرف دولت و ملت ژاپن، صمیمانه تسلیت عرض مى کنم.

ما این عملیات تروریستى را که مردم بیگناه ایران را مورد هدف قرار داده، به شدت محکوم مى کنیم. همچنین با مردم ایران که در شرایط سخت قرار دارند، از صمیم قلب ابراز همبستگى مى کنم.

تروریسم، به هر دلیلى که باشد، به هیچ وجه توجیه نمى شود و غیر قابل قبول است. کشور ژاپن از این پس نیز با همکارى نزدیک با جامعه بین الملل، به مبارزه با ترورسیم با قاطعیت ادامه خواهد داد.

شینزو آبه

نخست وزیر ژاپن

 

جناب آقاى دکتر محمدجواد ظریف

وزیر محترم امور خارجه جمهورى اسلامى ایران

خدمت بازماندگان قربانیان حمله تروریستى در تهران از صمیم قلب تسلیت عرض نموده، و براى مجروحان حادثه نیز آرزوى سلامتى را دارم.

نسبت به وقوع ترور وحشیانه علیه مردم بیگناه ایران احساس خشم را دارم. ما اینگونه ترور را به شدت محکوم کرده، و با مردم محترم ایران ابراز همبستگى مى کنیم.

من در ادامه به اتفاق جنابعالى تلاش خود را جهت صلح و ثبات خاورمیانه انجام مى دهم.

فومیو کیشیدا

وزیر امور خارجه ژاپن