به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از رويترز، پليس فرانسه سنگر معترضان در سه انبار سوخت در غرب فرانسه را در هم شكسته است و كمبود سوخت در اين منطقه به ويژه شديد بوده است. با اين حال گزارش ها حاكي است كه شمار بيشتري از انبارهاي سوخت توسط اعتصاب كنندگان مسدود شده است كه يكي از اين انبارها، سوخت پايگاه هاي هوايي نظامي در جنوب فرانسه را تامين مي كند.
بریس اوتفو وزیر کشور فرانسه اعتراضات خشونت بار اخیر را که در برخی نقاط این کشور رخ داده، محکوم کرده است. اوتفو گفت منظور از آزادی برای برپا کردن تظاهرات، آزادی برای تخریب و آشوب گری نیست. کارمندان وسایل نقیله عمومی قصد دارند به اعتصاب خود ادامه دهند اما پیش بینی می شود که شمار بیشتری از قطارها فعال باشد.
پیش از رای گیری در مجلس سنای فرانسه در باره اصلاح نظام بازنشستگی، رهبران دانشجویی نیز خواستار برپایی اعتراضات بیشتر شده اند. وزارت کشور فرانسه اعلام کرد در اعتراضات خیابانی یک میلیون و یک صد هزار نفر شرکت داشته اند اما رقمی که اتحادیه های کارگری اعلام کرده اند سه و نیم میلیون نفر است.
شورای ملی فرانسه طرح اصلاح حقوق بازنشستگی را تائید کرده است اما تصویب نهایی آن بستگی به نتیجه رای گیری در اواخر هفته جاری در مجلس سنا دارد. اعتصاب شبکه نقلیه عمومی و آموزش و پرورش فرانسه را فلج کرده است.
از سیزده هزار پمپ بنزین در این کشور چهار هزار پمپ بنزین بدون سوخت است و ماموران پلیس در بسیاری از شهرها با معترضان درگیری داشته اند نیکولا سارکوزی، رئیس جمهور فرانسه، تاکید کرد مصمم است طرح افزایش سن بازنشستگی از شصت سال به شصت و دو سال و سن دریافت بازنشستگی کامل دولتی از شصت و پنج به شصت و هفت سالگی را به اجرا در آورد.