به گزارش فارس به نقل از شبكه خبري "بيبيسي "، "ترزا مي " وزير كشور انگليس در خصوص افزايش خشونتهاي جنسي در انگليس در يك سال گذشته هشدار داد و اعلام كرد كه خشونتهاي بسياري هنوز در انگليس وجود دارد كه منجر به ويراني زندگيها ميشود خواه اين جرايم ثبت شود يا خير و اقدامات بسيار زيادي بايد براي كاهش اين خشونتها انجام شود.
ترزا می تصریح کرد که روزانه به طور میانگین بیش از ۲۶ هزار نفر از مردم انگلیس قربانی جرایم می‌شوند و خشونت‌های بسیاری توسط مأموران پلیس گزارش می‌شود به طوری که روزانه یک هزار نفر در خشونت‌های انگلیس زخمی می‌شوند.
این گزارش حاکی از آن است که میزان تجاوز به عنف در سال گذشته در انگلیس با افزایش ۱۰ درصدی به ۴۴ هزار و ۵۱۳ نفر رسید و همچنین ۲۳۷ مورد تجاوز که همراه با تهدید قربانی بوده است، در سال گذشته ثبت شده است.
آژانس حفاظت از سلامت انگلیس(HPA) نیز گزارش کرد که نزدیک به ۵۰۰ هزار نفر از مردم انگلیس که اکثر آنان جوان هستند در سال گذشته عفونت‌های مقاربتی را منتقل کرده‌اند.
بنا بر گزارش این آژانس، بیشترین افرادی که دچار بیماری و عفونت‌های مقاربتی شدند جوانان بین ۱۵ تا ۲۴ سال انگلیسی بودند.
این تحقیقات و آمار نشان داده است که زنان بیشتر در معرض خطر این بیماری قرار داشتند.
" گوندا هیوس " " Gwenda Hughes "، رئیس یکی از بخش‌های آژانس حفاظت از سلامت در انگلیس به خبرگزاری فرانسه اعلام کرد: جدیدترین آمار و ارقام به دست آمده حاکی از آن است که بهداشت بسیار ضعیف جنسی به یکی از مشکلات جدی در میان جوانان این کشور تبدیل شده است و همچنین مردان همجنس‌بازی که با مردهای دیگر ارتباط جنسی دارند نیز در افزایش انتقال بیماری‌های مقاربتی نقش عمده‌ای دارند.
دکتر هیوس تأکید کرد: شمار مبتلایان به بیماری‌های مقاربتی در میان نوجوانان انگلیسی به یک مسئله نگران کننده تبدیل شده است زیرا این مسئله به این معنا است که نوجوانان به طور مداوم سلامت خود و دیگران را در معرض بیماری‌های مقاربتی قرار می‌دهند.
براساس این گزارش، بیشترین میزان عفونت‌های مقاربتی بویژه در شهرهای بزرگ انگلیس مانند لندن در میان جوانان زیر ۲۵ سال و همچنین در میان افرادی است که در رابطه‌های همجنسگرایی شرکت می‌کنند.