رييس فراكسيون روحانيون مجلس هشتم بر اين باور است كه احمدينژاد با حمايت اصولگرايان توانست خود را در راس دولت ببيند و اينكه عدهاي از دولتيها او را منتخب اصولگرايي نميدانند، نميتواند در دايره انصاف جايي داشته باشد.

حجت‌الاسلام محمد‌تقی رهبر نماینده اصفهان، در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در رابطه با اینکه عده‌ای احمدی‌نژاد را منتخب اصولگرایان نمی‌دانند، اظهار داشت: احمدی‌نژاد در سال ۸۴ رسما به عنوان کاندیدای اصولگرایان وارد کارزار انتخابات نهمین دوره ریاست‌جمهوری شد.

وی خاطرنشان کرد: در روزهای پیش از انتخابات دهم هم چهره‌های اصولگرا و حتی نماینده‌های ولی فقیه و ائمه جمعه در شهرهای مختلف به حمایت از احمدی‌نژاد پرداختند. مردم با توجه به این حمایت‌ها و شعارهای او که همه ریشه در اصولگرایی داشت، بار دیگر به او رای دادند تا بتواند با عمل به بایدها و نبایدهای اصولگرایی، انتظارات اصولگرایان را برآورده کند.

به گفته وی، استکباری ستیزی، مبارزه با فقر و توجه ویژه نشان دادن به عدالت، ریشه در اصولگرایی دارد و به همین دلیل است که نمی‌توان ادعا کرد که رییس جمهور منتخب اصولگرایان نیست.

این نماینده مجلس در ادامه سخنانش به اختلافات به وجود‌ آمده در بین اصولگرایان و دولت اشاره کرد و ادامه داد: اینکه دولت اصولگرا و چهره‌هایی که منتسب به اصولگرایی هستند تا به این حد اختلاف نظر داشته باشند، می‌تواند شرایط نامطلوبی را برای دولت و در نتیجه کشور رقم بزند.

محمدتقي رهبر اظهارداشت: آنهايي كه نميتوانند پيشرفت جمهوري اسلامي را بربتابند، در كمين نشسته و منتظر هستند كه ايران با بحثهاي اينچنيني، وارد اختلافات داخلي شده و نتواند به اهدافش برسد. به همين دليل بر همه واجب است كه با همدلي بيشتر فقط به اين فكر باشند كه برنامهها به خوبي اجرايي شود تا بتوانيم ايران را به عنوان الگويي مناسب در دنيا مطرح كنيم.