دبیر شورای نگهبان با اشاره به در پیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی، گفت: جریان انحرافی با امکانات بسیار، افرادی را در دام انداخته و برای تصاحب کرسیهای مجلس حرکتهای گستردهای را آغاز کرده است.


به گزارش رسا، آیت‌الله احمد جنتی، جمعه شب ۲۷ آبان‌ماه در مراسم یادواره شهید زین الدین، سرداران و شش هزار شهید استان قم که در مجتمع امام خمینی‌‌(ره) برگزار شد با اشاره به در پیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی نسبت به حرکت گسترده جریان انحرافی برای تصاحب کرسی‌های مجلس هشدار داد و بر هوشیاری و حضور پرشور مردم در تمامی صحنه‌ها تأکید کرد.

وی با بیان این‌که جریان انتخابات مجلس در پیش است و فتنه‌گرها برای فتنه در آن نقشه‌ها کشیده‌اند، افزود: جریان انحرافی با امکانات، نفوذ و ثروت بسیار، افرادی را که نباید در دام می‌افتادند در دام انداخته و برای تصاحب کرسی‌های مجلس حرکت‌های جدی خود را آغاز کرده است که روحانیان، سپاهیان و بسیجیان که از ابتدا حامیان اصلی انقلاب اسلامی بوده‌اند باید جلوی این توطئه‌ها را بگیرند.

دبیر شورای نگهبان قانون اساسی خاطرنشان کرد: مردم در این راه کم نگذارند تا افرادی وارد مجلس شوند که امام‌‌(ره)، رهبر معظم انقلاب و ولی فقیه را با جان و دل قبول دارند و با فساد مبارزه می‌کنند، نه کسانی که توان مبارزه با فساد و دشمن‌های شناخته شده و ناشناخته را ندارند و آگاهانه و ناآگاهانه به نظام ضربه می‌زنند.

وی در ابتدای سخنان خود با اشاره به آنچه در واقعه غدیر گذشت به مقایسه دوران پس از رحلت پیامبر اکرم‌‌(ص) با دوران پس از انقلاب اسلامی ایران پرداخت و گفت: حادثه غدیر دستمایه هوا و هوس انسان‌های سیاست‌باز به فراموشی سپرده شد و عده‌ای که عقده امام علی‌‌(ع) را در دل داشتند، بارزترین حقایق عالم را نادیده گرفتند.

آیت‌الله جنتی با بیان این‌که انقلاب اسلامی ایران پس از ۱۳۰۰ سال برای زنده کردن ولایت، برپا داشتن حکومت اسلامی و احیای آنچه از بین رفته بود، تشکیل و ولایت علی بن ابی‌طالب‌‌(ع) در این مملکت حاکم شد، ولایت فقیه را تجلی ولایت امیر مؤمنان‌‌(ع) عنوان کرد و خواستار بررسی این مسأله شد که چرا دشمنان اسلام به راحتی حق علی‌‌(ع) را زیر پا گذاشتند، اما امروز نتوانسته‌اند قدرت حکومت اسلامی را بشکنند و ولی امر را خانه‌نشین کنند.

وی ادامه داد: همان عقده‌هایی که مشرکان و منافقان در صدر اسلام داشتند، امروز در منافقان، سلطنت‌طلب‌ها، تجزیه طلب‌ها، خلق عرب‌ها و جریان‌های مختلف دیگر تجلی یافته است و پشت سر این‌ها هم آمریکا، اسرائیل و کشورهای غربی حضور دارند، اما هیچ کدام موفق نشده‌اند و نهضت انقلاب اسلامی و ولایت فقیه همچنان باقی مانده و پابرجا است.

امام جمعه موقت تهران از روحانیت و بسیج به عنوان حامیان و حافظان اصلی انقلاب اسلامی ایران نام برد و افزود: روحانیت، علما، فضلا و تحصیل‌کردگان حوزه‌های علمیه به عنوان عاملان فرهنگی و مبلغان اسلام و ولایت از یک طرف برای هدایت افکار مردم به صحنه آمدند و از سوی دیگر حزب‌الله که در بسیج و سپاه تجلی یافته است در حمایت از حکومت اسلامی جانفشانی کردند.

وی با بیان این‌که حضور روحانیت، بسیجیان و سپاهیان در صحنه‌های انقلاب از ابزار خداوند متعال است که به وسیله آنها اسلام را حفظ می‌کند، گفت: تمام کسانی که از حکومت اسلامی، امام و انقلاب عقده داشتند، هرچه توانستند انجام دادند و برای از بین بردن آن تلاش کردند اما حکومت اسلامی ایران ۳۲ سال است که ثابت و پابرجا مانده و روز به روز رشد و پیشرفت کرده است.

آیت‌الله جنتی ابراز داشت: عده‌ای از ابتدای انقلاب با سپاهیان و روحانیان دشمن بودند که بنی‌صدر بارزترین آنها بود و امروز هم دشمنان روحانیت و سپاه، فتنه‌گرها، انحرافی‌ها، منافقان و سلطنت‌‌طلب‌ها بی‌کار ننشسته‌ و با خیال بافی، تمام توطئه‌های خود را به کار بسته‌اند و امروز آمریکا با تهمت به جمهوری اسلامی ایران درباره ترور سفیر عربستان، در فکر ترور سپاهیان افتاده و با نام بردن از سردار سلیمانی کیفر خواستی را تنظیم کرده است.

وی با بیان این‌که جرم بزرگ سپاهیان که امروز هدف توطئه دشمنان قرار گرفته‌اند عاشورایی بودن، ایثار، فداکاری، جهاد در راه خدا، شهادت‌طلبی و پشت پا زدن به دنیا است، گفت: افرادی با امام‌‌(ره) بودند که راهشان را کج کردند و دنیاطلب شدند، اما سپاهیان دل به دنیا نبستند و دنبال مقام و ثروت نرفتند و این از نظر دشمنان جرم بزرگی است.

دبیر شورای نگهبان قانون اساسی تصریح کرد: هرچه دشمن علیه سپاهیان اقدام کند به جای اینکه ضعیفتر شوند محبوبتر میشوند؛ امروز شاهد حمایت نمایندگان مجلس، اساتید دانشگاه، بسیجیان و سپاهیان از سردار سلیمانی هستیم و این کار خدا است که وقتی بخواهد کسی را بزرگ کند، اگر عالم جمع شوند، ذلیل نمیشود.