به گزارش تعامل نیوز، با اوج گیری بیداری اسلامی و در فضای غالب سیاسی کشور پر سابقه ترین جمعیت سیاسی کشور به عرصه سیاست ورزی کشور بازگشت.

به گزارش خبرنگار ما جمعیت فدائیان اسلام که در سال ۱۳۲۰ به رهبری شهید مجتبی نواب صفوی در دوران خفقان رژیم پهلوی پا به عرصه وجود گذاشت در طول سال های فعالیت خود به یکی از اصلی ترین گروه های سیاسی مبارز علیه شاه بدل گشت و با جمع کردن نیروهای انقلابی به دور یک حلقه نقش زیادی در آموزش مردم برای رسیدن به یک حکومت اسلامی ایفا کرد.

بنا بر این گزارش فدائیان اسلام تا قبل از دستگیری و شهادت نواب صفوی اعدام های انقلابی مختلفی را در سطح کابینه دولت های منصوب شاه پهلوی انجام دادند که از بارزترین این ترور های می توان به قتل عبدالحسین هژیر، علی رزم آرا دو تن از نخست وزیران دربار و قتل عبدالحمید زنگنه وزیر آموزش و همچنین احمد کسروی اشاره کرد. همچنین اعدام انقلابی محمدرضا پهلوی و حسین علا و حسین فاطمی نیز در دستور کار این گروه انقلابی قرار داشت.

پس از شهادت حجت الاسلام نواب صفوی گروه فدائیان اسلام مشی مسلحانه خود را کنار گذاشت و بیشتر به فعالیت های سیاسی روی آورد اما رفته رفته این فعالیت ها کمرنگ شد و به نوعی این گروه سیاسی که بیشتر نیروهای آن هسته اول انقلاب اسلامی را تشکیل دادند به فراموشی سپرده شد.

اکنون با اوج گیری بیداری اسلامی و در فضای غالب سیاسی کشور این گروه سیاسی با اعلام موجودیت بر اساس آرمان های خود دوباره به عرصه سیاسی کشور بازگشته است و دوشنبه هفته جاری اولین نشست خبری این جمعیت برگزار واین گروه سیاسی پس از سال ها فعالیت خود را از سر می گیرد.

گفتنی است دبیر کلی این تشکل سیاسی محمد مهدی عبدخدایی بوده و در همین نشست خبری اعضای شورای مرکزی این تشکل به مردم معرفی خواهند شد.

بنا بر شنیده ها یکی از وزرای اطلاعات سابق در شورای مرکزی این تشکل عضویت دارد.