به گزارش افکار نیوز به نقل از فارس ، حمید رضا مقدمفر شب گذشته در نشست پرسش و پاسخ با دانشجویان دانشگاه اراک در پاسخ به سئوالی مبنی بر نحوه برخورد با عاملان اختلاس سه هزار میلیارد تومانی گفت: اختلاس سه هزار میلیارد تومانی کشور را دچار بحران نکرد، این اختلاس یک ضربه فکری و روانی بسیار بدی هم به مردم و هم به مسئولان کشور وارد کرد و نباید آن را بحران اقتصادی دانست.

مشاور عالی خبرگزاری فارس با بیان اینکه در وقوع این اختلاس هم قصور و هم تقصیر وجود داشت، بیان داشت: شنیده‌ها حاکی از آن است که در جریان بررسی این پرونده برای دو نفر از عاملان اصلی اختلاس حکم اعدام و برای دو نفر دیگر حبس ابد در نظر گرفته شده است.

وی با تاکید بر اینکه دامن دولت از چنین اختلاسی پاک و مبرا است، بیان کرد: عده‌ای در داخل و خارج به دنبال این هستند که این اختلاس را به دولت نسبت دهند این در حالی است که دامن دولت از چنین اتهامی پاک است و دولت هیچ دخالتی در این اختلاس نداشته است.

وی با بیان اینکه جریان فتنه و جریان اصلاحات نیز از دو تاکتیک تلاش و فریب برای پیروزی در انتخابات بهره گرفته است، اظهار داشت: تلاش اصلی این دو جریان تلاش برای شرکت فعال در انتخابات است که خوشبختانه امروز مردم به اصلاحطلبان اعتماد نداشته و دچار واگرایی از این حزب شدهاند.