به گزارش افکارنیوز،

بهروز شجاعی عضو سابق مرکزیت حزب ندای ایرانیان و نامزد انتخابات شورای شهر تهران در توئیتر نوشت: خبرها نگران‌کننده است. برای انتخاب شهردار، پای «پول کثیف» به رسانه و شورا باز شده است.

رئیس سابق کمیته اطلاع‌رسانی حزب ندای ایرانیان می‌افزاید: اعضای شورای شهر مراقب باشند، حواسمان به «رای کثیف» هست.

کنایه او به خبرهایی است که درباره نحوه دور زدن شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان توسط چند نفر و تحمیل فهرست 21 نفره فعلی است.

پیش از این فاطمه دانشور عضو اصلاح‌طلب شورای شهر چهارم خبر «لیست‌فروشی» شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان مبنی بر پیشنهاد 2 میلیارد تومانی برای گنجاندن نام وی در لیست اصلاح‌طلبان را رسانه‌ای کرد.

وی در جریان گفت‌وگویی درباره دلایل عدم قرار گرفتن نامش در لیست امید اصلاح‌طلبان گفت که از من برای حضور در لیست امید 2 میلیارد تومان مطالبه کردند و چون چنین مبلغی را به آنها ندادم از لیست خط خوردم.

روزنامه آفتاب یزد نیز ضمن افشای باج‌گیری بزرگ برخی چهره‌های شاخص اصلاح‌طلب و اقدام به دلالی آنها برای بستن لیست امید شورای شهر تهران در مطلبی با عنوان «چه کسی پیشنهاد 2 میلیاردی برای حضور در لیست امید به نامزدها داده بود؟!» نوشت: «یک منبع آگاه توضیحاتی را در مورد ماجرای درخواست 2 میلیارد تومان از برخی کاندیداهای شورای شهر تهران جهت حضور در لیست امید ارائه داد. گویا چنین درخواستی از جانب دبیرکل یکی از احزاب سرشناس اصلاح‌طلب مطرح شده است؛ بدین صورت که وی با برگزاری جلسات خصوصی با کاندیداهای مطرح و خواستار حضور در لیست امید به آنان پیشنهاد می‌داده که 2 میلیارد تومان بپردازند تا بتوانند در لیست حضور داشته باشند. البته مشخص نبوده آقای غ-ک [کرباسچی] با چه ساز و کاری چنین وعده‌ای به کاندیداها می‌داده است.

 سایت تدبیر و امید نیز اخیرا در گزارشی تصریح کرده بود: محمدرضا عارف(رئیس شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان) در برابر تناقضات موجود در لیست شورای شهر، اظهارات برخی اعضای شورای عالی مبنی بر دستکاری در امتیازات نامزدها و جابه‌جایی آنها پاسخ قانع‌کننده‌ای ندارد. او در همایش سلامت شهر امید که در سالن رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شده بود، اظهار کرد که خودش نیز به عنوان رئیس شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان، فقط 24 ساعت زودتر از سایرین، از لیست 42 نفره مطلع شده است. عارف که تحت فشار زیادی ناشی از انداختن مسئولیت مهندسی لیست به گردن او قرار دارد،‌ در حین توضیح موضوع دچار گریه شد.

یادآور می‌شود اخیرا مرعشی پیش‌بینی کرده که او یا محمدعلی نجفی شهردار شوند.