به گزارش افکارنیوز،

 به گفته سه مقام ارشد آمریکایی که خواستند نامشان فاش نشود، آمریکا ده‌ها تفنگدار دیگر به افغانستان اعزام می‌کند.

واحد جنوب غربی آمریکا که در ولایت هلمند مستقر است درخواست اعزام این تفنگدارها را کرده تا  نیروهای اضافی این واحد را در حفاظت نیروهای داخلی کمک کنند.

گفته می‌شود این درخواست مورد موافقت فرماندهی مرکزی آمریکا قرار گرفته اما این تفنگداران هنوز به افغانستان اعزام نشده‌اند.

یکی از مقامات آمریکایی گفت که هم اکنون بیش از 300 تفنگدار در واحد جنوب غربی در ولایت هلمند حضور دارند و مجموع نیروهای اضافی نیز کمتر از 100 نفر است.

این تفنگداران ویژه دریایی در حال حاضر در منطقه حضور دارند، اما با این حال مقامات می‌گویند که هنوز مشخص نیست این نیروها دقیقا از کدام مناطق اعزام خواهد شد.

یکی دیگر از مقامات نیز درباره این تفنگداران گفت: اعزام این نیروها ارتباطی با استراتژی جدید آمریکا در افغانستان ندارد و بخشی از این راهبرد نیست؛ بلکه تنها به درخواست ژنرال «راجر ترنر» فرمانده نیروها در این منطقه انجام خواهد شد و مورد تایید ژنرال «جوزف دانفورد» رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا نیز قرار گرفته است.

یکی از مقامات نیز اظهار داشت: با اینکه ترامپ مسئولیت تعیین سطح نیروها در افغانستان را به «جیمز ماتیس» وزیر دفاع خود محول کرده اما در این مورد برای اعزام این نیروها به تایید ماتیس نیازی نبوده است.

این در حالی است که سخنگوی تفنگداران دریایی فرماندهی مرکزی ضمن تایید نکردن این خبر اظهار داشت: جابجایی و حرکت نیروها در حوزه مسئولیتی تفنگداران دریایی، بر اساس اختیارهای فرماندهی مرکزی انجام می‌شود و در حال حاضر نیز هیچگونه برنامه‌ای برای اعزام تفنگداران دریایی مستقر در آمریکا وجود ندارد.

از سوی دیگر نیز مقامات وزارت دفاع آمریکا می‌گویند درخواست‌های دیگری نیز مبنی بر افزایش حمایت‌های هوایی وجود دارد، اما هیچکدام از این مقامات جزئیاتی درباره چرایی و چگونگی این افزایش حمایت‌ها اظهارنظری نکردند.