به گزارش افکارنیوز،

«کنستانتین کساچف» رئیس کمیته امور بین‌الملل شورای فدراسیون روسیه اعلام کرد، تصمیم تهران برای افزایش بودجه برنامه موشکی ایران و تصویب آن توسط مجلس این کشور، یک پاسخ منطقی به تحریم های شدیدتر آمریکاست.

بنا بر گزارش خبرگزاری «تاس»، مجلس ایران امروز یکشنبه لایحه افزایش 520 میلیون دلاری بودجه برنامه موشک‌های بالستیک را تصویب کرد و قانونگذاران مجلس ایران با اکثریت آراء به این لایحه که پاسخی به تحریم‌های جدید آمریکا بود، رأی مثبت دادند.

رئیس کمیته امور بین‌الملل پارلمان روسیه در پیامی که در صفحه فیسبوک خود منتشر کرد، نوشت: «این کاملا منطقی است. این اتفاقی است که زمانی می‌افتد که یک کشور -آمریکا- تصور می‌کند که می‌تواند کاری صورت دهد و دیگران این قدرت را ندارند».

وی افزود: «جهان تنها زمانی ثبات خواهد داشت که بر اساس حقوق برابر کشورها بنا گردد.»

این قانونگذار ارشد روس همچنین تأکید کرد، البته این مسئله کشورها را از انجام تعهداتشان در قبال جامعه بین المللی مستثنی نمی‌کند.

بر اساس این گزارش، دولت آمریکا در تاریخ 18 جولای، نام 18 سازمان و شخص را به اتهام حمایت از برنامه موشک‌های بالستیک ایران و ارتباط با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و کمک به انجام خریدهای نظامی برای این کشور در فهرست تحریم های جدید قرار داده است.