به گزارش افکارنیوز،

پایگاه خبری «نیوز دات‌کام ای‌یو» در گزارشی نوشت که نمایندگان ایران بودجه برنامه موشکی را با اکثریت آراء به تصویب رسانده و شعار مرگ بر آمریکا سر دادند.

این پایگاه خبری افزود: نمایندگان مجلس ایران در پاسخ به تحریم‌های جدید آمریکا افزایش 500 میلیون دلاری بودجه برنامه موشکی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به تصویب رساندند.

در ادامه این گزارش آمده است: پس از تصویب طرح مقابله با اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه، «علی لاریجانی»، رئیس مجلس ایران، گفت: آمریکایی‌ها بدانند این گام اول بود که مجلس برداشت.

بر اساس این گزارش نمایندگان مجلس با 240 رای موافق و بدون حتی یک مخالف این طرح را به تصویب رساندند.

نیوز دات‌کام نوشت: این اقدام پس از شدت گرفتن تنش‌ها میان تهران و واشنگتن که پس از روی کار آمدن ترامپ در کاخ سفید و تصمیم وی مبنی بر اقدامات سختگیرانه علیه ایران، افزایش یافته‌اند، صورت می‌گیرد. 

در ادامه ضمن اشاره به جزئیات این طرح آمده است: این طرح به دولت اجازه می‌دهد تا 260 میلیون دلار  دیگر را به برنامه موشکی ایران تخصیص داده و همین مبلغ را به بودجه نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیفزاید.

 نیوز دات‌کام در ادامه می‌افزاید:  تهران می‌گوید که اقدامات اخیر ترامپ مبنی بر اعمال تحریم‌های جدید نقض توافق هسته‌ای است که در ازای محدودسازی برنامه هسته‌ای ایران تحریم‌های این کشور را کاهش داده است.

این پایگاه خبری می‌نویسد: ترامپ بارها تهدید کرده توافق هسته‌ای که از آن به عنوان «بدترین توافق» یاد می‌کند را لغو خواهد کرد اما ماه گذشته از این وعده کلیدی دوران انتخابات عقب‌نشینی کرد. 

در این گزارش به نقل از «سیدعباس عراقچی»، معاون حقوقی و امور بین الملل وزیر امور خارجه، آمده است: طرح «مقابله با اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه» هوشمندانه است و اجازه بهانه جویی به طرف های دیگر را نمی دهد.