به گزارش افکارنیوز،

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه در پیام‌هایی جداگانه به جبران باسیل وزیر امور خارجه لبنان و سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله، سالگرد پیروزی لبنان در جنگ 33 روزه را به آنان تبریک گفت.

در بخشی از پیام ظریف خطاب به همتای لبنانی آمده است: این پیروزی بزرگ، که در نتیجه رشادت‌ها و جانفشانی‌های فرزندان قهرمان ملت لبنان، وحدت کلمه و انسجام ملی همه طوایف و رهبران نیروهای سیاسی و مردمی به دست آمد، باعث مصونیت و اقتدار بیش از پیش لبنان در برابر طمع ورزی و توسعه طلبی رژیم صهیونیستی شد.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین خطاب به دبیرکل حزب الله لبنان نیز نوشت: بدون تردید درایت جنابعالی در کنار جانفشانی و روحیه شهادت طلبی رزمندگان مقاومت اسلامی و همچنین همراهی، استقامت و پایداری آحاد ملت لبنان، این پیروزی بزرگ و شیرین را در برابر رژیم صهیونیستی و هواداران آن رقم زد. این فتح و ظفر ماندگار در کنار سایر موفقیت‌های رزمندگان مقاومت اسلامی از جمله پیروزی ارزشمند در «عرسال»، بیش از پیش موجبات یاس و نومیدی حامیان منطقه‌ای و بین‌المللی رژیم صهیونیستی را فراهم ساخت.

در سال 2006 با حمله رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان جنگی رخ داد که طی آن حزب الله و مقاومت لبنان توانستند ضربه‌ای سخت به این رژیم وارد کنند. سرانجام رژیم صهیونیستی پس از 33 روز مجبور به عقب نشینی و پایان جنگ شد.