به گزارش مشرق به نقل از زندگی، اما در روز استیضاح چه گذشت؟ برخی از نمایندگان پیش از رای گیری طی مذاکراتی که با وزیر اقتصاد داشتند رای منفی خود را منوط به برکناری اصغر ابوالحسنی، معاون امور بانکی و بیمه ای وزیر اقتصاد به جهت سوء مدیریت وی در جریان اختلاس ۳ هزار میلیاردی و برخی موارد دیگر کرده بودند.به نظر می رسد حسینی که درآن روز تحت فشار شدیدی از سوی نمایندگان منتقد به عملکرد خود بود بر سر این موضوع با نمایندگان مخالف توافق کرد و قول داده بود تا در اولین فرصت ابوالحسنی را از سمت خود برکنار کند.

البته یک روز پیش از استیضاح یعنی نهم آبان ماه برخی از سایت ها خبر استعفای ابوالحسنی را که عضو غیر موظف هیأت مدیره بانک صادرات از سوی وزارت اقتصاد نیز بود را منتشر کردند تا فشارها بر روی وزیر کم شود و وی از نمایندگان رای اعتماد بگید، اتفاقی که در نهایت رخ داد.

اما نکته جالب توجه سخنرانی ابوالحسنی درهمایش بزرگ سرمایه گذاری در ایران با عنوان معاون امور بانکی و بیمه ای وزیر اقتصاد بود که دوم آذرماه جاری در تهران برگزار شد و موجب بهت و حیرت بسیاری از کارشناسان و قطعا نمایندگانی شد که معاون مستعفی را پشت تریبون می دیدند.

سوال اینجاست که چرا وزیر اقتصاد بر سر قول خود با نمایندگان مخالف عملکرد وی بر سر برکناری ابوالحسنی نماند؟آیا حسینی فکر می کند دیگر گذرش به این زودی ها و یا شاید دیگرهرگز به مجلس نمی افتد؟