به گزارش فارس، آیتالله سیداحمد خاتمی ظهر امروز در جمع هزاران نفر از بسیجیان در حسینیه امام خمینی(ره) مشهد اظهار داشت: تمام شبکههای ماهوارهای روی مقام معظم رهبری متمرکز شدهاند، اما ملت ایران با هوشیاری که اکنون از خود نشان داده اجازه نمیدهد اتفاقی بیفتد و تا آخرین قطره خونشان پای علم ولایت ایستادهاند.
وی گفت: یکی از نگرانی‌های پیامبر فتنه‌های گمراه کننده بود، چرا که لباس حق می‌پوشیدند و نمی‌خواستند نام و حدیثی از حضرت علی(ع) مطرح شود و این بی‌شرمی تا آنجا آشکار بود که گفتند هر کس از علی(ع) حدیثبخواند قرآن را کنار گذاشته است‌.
وی تصریح کرد: برخی فتنه‌هایی که در زمان حضرت علی(ع) رخ داد در انقلاب ما نیز تکرار شد اما متاسفانه فتنه‌های گمراه کننده عده‌ای را فریب داد.
خاتمی در ادامه افزود: فتنه سال ۸۸ هم جزو معضلات‌ الفتن بود چرا که کسانی که به مصاف مبارزه با ولایت فقیه آمدند بودند، عکس امام(ره) را علم کرده بودند اما ذره‌ای به این پیر انقلاب اعتقاد نداشتند، چرا که امام(ره) فرمودند " حفظ نظام از اوجب واجبات است ".
وی بیان داشت: مقام معظم رهبری در یکی از سخنرانی‌هایشان فتنه سال ۸۸ را با مسجد‌الضرار یاد کردند و فرمودند که سوء استفاده از عکس امام(ره) حکایت همان مسجدالضرار منافقان در زمان پیامبر است.
وی تصریح کرد: مردم ما باید پشت سر ولی فقیه حرکت کنند و سخنش را لبیک گویند چرا که همان موضعی که حجت و ولی فقیه می‌گیرد انسان را نجات می‌دهد.
خاتمی با اشاره به حرام خواری‌ها و اختلاس‌‌های اخیر در کشور گفت: اشک زوجین جوان را در ابتدای زندگی برای گرفتن دو میلیون در می‌آورند چراکه می‌گویند باید وام سه ضامن معتبر داشته باشند، اما دستور رئیس بانک مرکزی برای وام‌های زیر ۱۰ میلیون تومان یک ضامن است و مسولان ذی‌ربط بانک‌ها اصلا توجهی ندارند و امیدواریم در هفته جاری کیفر درخواست مجرمین پرونده اختلاس صادر می‌شود که در برخی منابع خبری تقاضای اعدام و حبس ابد آنها شده است.
‌وی در ارتباط با قاتلین ابی عبدالله(ع) که شکم‌هایشان از حرام پر شده بود و سخنان حضرت تأثیری بر آنها نداشت افزود: مگر می‌شود بر واقعیات چشم بست؟ متاسفانه با سکوت کامل برخی مسئولان و چراغ سبز نشان دادن به اظهارات عده‌ای روز به روز بر آلودگی‌های اخلاقی و بی‌حجابی افزوده می‌شود.
وی گفت: انقلاب ما نهادینه شده و مانند سرو قامت کشیده ایستاده است، چرا که کشور و انقلابی که عزای امام حسین (ع)، عاشورا و کربلا را دارد آسیب نمیبیند و به برکت مجالس ابیعبدالله (ع) ملت ایران راه درست را تشخیص میدهد.