به گزارش افکارنیوز،

محمدرضا عارف،‌ رئیس فراکسیون امید و رئیس شورای عالی سیاستگذاری اصلاحات به طور چندمنظوره در کانون انتقادات نیروی اصلاح‌طلب است. اصلاح‌طلبان حالا وی را «مرد سکوت» می‌نامند؛ چراکه ناگفته‌های زیادی پس از شکست‌های متعدد جریان اصلاحات برای بدنه این جریان دارد. مطالباتی که هر روز با فاش شدن بخش دیگری از نقاط تاریک فعالیت این جریان در مجلس بیشتر و بیشتر می‌شود.

پس از شکست اصلاح‌طلبان در جلسه رای اعتماد و رای نیاوردن «حبیب الله بیطرف» گزینه جریان اصلاحات به عنوان وزیر پیشنهادی نیرو، موجی از انتقادات نسبت به عملکرد فراکسیون امید و محمدرضا عارف شکل گرفت.

در این راستا کار به افشاگری جناحی هم کشیده شد. «جواد امام» مدیرعامل بنیاد باران و یکی از نزدیکان رئیس دولت اصلاحات در توئیتی از گندم‌نماهای جوفروش این جریان سخن گفت که در جلسه‌ای محرمانه در میدان آرژانتین از بیطرف خواسته‌های خاص داشتند. در این راستا با پیگیری رسانه‌های مختلف جواد امام به طور مرحله به مرحله پرده از موضوعی که خود فاش کرده بود برداشت اما این مسئله با تکذیب متهمان روبرو شد و هنوز با ابهامات زیادی همراه است.

توییت اول جواد امام

در این رابطه، بهروز نعمتی، نماینده مردم تهران نیز در صفحه اینستاگرام خود در واکنش به نکات مطرح‌شده از سوی جواد امام نوشت:

«مطالب آقای جواد امام را تکذیب می‌کنم و آقای بیطرف را در هر کجا که ایشان تعیین کنند به مناظره دعوت می‌کنم تا صداقت و حقانیت مشخص شود، متأسفم برای افرادی که با فشار رسانه‌ای دنبال باج‌خواهی هستند، در طی دو دوره که خادم مردم بوده‌ام، هرگز نه از کسی باج‌خواهی کرده‌ام و نه به احدی باج داده‌ام».

«جواد امام» نیز در واکنش به این مطلب گفت: «آقای نعمتی به‌جای تکذیب، به این سؤال پاسخ دهد که در آن جلسه بوده‌اند یا نه. این جلسه طبق گفته آقای وکیلی برگزار شده است».

پاسخ بهروز نعمتی به توییت جواد امام و واکنش تاجگردون

وی در پاسخ به تکذیب  نعمتی و همچنین درخواست مناظره با بیطرف تأکید کرد: «بنده یک سؤال کردم و اینکه ایشان به‌جای تکذیب، جواب سؤال را بدهند که آن جلسه تشکیل شده است یا نه؟ در ضمن هیئت‌رئیسه نیز مخالف برگزاری چنین جلسه‌هایی بوده و اصلا موضوع باج‌خواهی و باج‌دادن مطرح نبوده که ایشان در صحبت‌های خود به آن اشاره کردند.»

در این رابطه، علیرضا رحیمی نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران با کنایه به کسانی که حالا به «آرژانتینی‌ها» معروف شده‌اند، از تغییرات فراکسیون امید در آینده خبر داد. وی در اینباره گفت:‌ « اگر لابی‌های آرژانتینی مانع نشوند حداقل نیمی از چهره‌های هیئت رئیسه فعلی فراکسیون امید تغییر خواهد کرد.»

اما با این حال که بخشی از اعضای فراکسیون امید و فعالان سیاسی اصلاح‌طلب نزدیک به سران این جریان مشغول چنین موضوعی هستند رویه محمدرضاعارف، رئیس فراکسیون امید کماکان سکوت و عدم شفاف‌سازی در این زمینه است.