به گزارش افکارنیوز،

 در حالی که کمتر از یک ماه به برگزاری انتخابات پارلمانی در آلمان زمان باقی است، «زیگمار گابریل» وزیر خارجه آلمان در سفر به واشنگتن با «رکس تیلرسون» همتای آمریکایی خود دیدار کرد.

بنابر گزارش خبرگزاری آلمان،‌ وی نخست در وزارت خارجه آمریکا دفتر میهمانان را امضا کرد. وزرای خارجه 2 کشور همچنین بر اتفاق‌نظر درباره مسایلی مانند تحولات کره شمالی و روسیه تاکید کردند.

گابریل ضمن محکوم کردن آخرین مورد آزمایش موشکی پیونگ‌یانگ که بر فراز آسمان ژاپن صورت گرفت، این اقدام را نوعی فتنه‌انگیزی دانست و از درخواست آمریکا مبنی بر برگزاری نشست ویژه شورای امنیت سازمان ملل متحد استقبال کرد.

وزیر خارجه آلمان گفت: «کره شمالی هنوز نمی‌داند که جامعه جهانی بر این عقیده است که نه تنها باید آزمایش‌ موشکی این کشور بلکه تمامی برنامه‌های تسلیحاتی هسته‌ای این کشور هم باید متوقف شوند.»

وی به خبرنگاران گفت: «برلین از اینکه دولت ترامپ فرستاده ویژه‌ای را برای رسیدگی به تحولات اوکراین منصوب کرده است، خرسند است. این فرد با آلمان و کشورهایی که به نوعی با این بحران در ارتباط هستند، همکاری می‌کند.» گابریل بر لزوم تحقق آتش‌بس و خروج تسلیحات سنگین از شرق اوکراین هم تاکید کرد.

برنامه هسته‌ای ایران دیگر موضوعی بود که وزیر خارجه آلمان به آن اشاره کرد. وی گفت: «آلمان می‌خواهد توافق هسته‌ای با ایران را حفط کند اما در عین حال آمادگی دارد که به همراه فرانسه، بریتانیا و آمریکا تهران را تحت فشار بگذارند تا تمامی جزئیات توافق را اجرایی کند.»

این سومین دیدار گابریل با تیلرسون بود.گابریل پیش از بازگشت به آلمان با «هنری کیسینجر» مشاور امنیت ملی پیشین آمریکا هم دیدار خواهد داشت.