به گزارش فارس، محمدنبی حبیبی چهارشنبه شب در جمع خبرنگاران در همدان، با بیان اینکه در تشکیلات حزب مؤتلفه اسلامی بیش از ۱۰ سال است که هر ماه مسافرت استانی برای تعامل بین مدیران مرکزی و استانی حزب مؤتلفه انجام میشود، اظهار کرد: در این مسافرتها ملاقاتهایی با برخی از مقامات استانی صورت گرفته و جلسهای نیز با اعضای حزب مؤتلفه و طیفی از اصولگرایان برگزار میشود.

وی با اشاره به انتخابات نهم مجلس در سه ماه آینده، اضافه کرد: معتقد هستیم که این انتخابات از جهاتی اهمیت ویژه‌ای را به خود اختصاص داده است چرا که شرایط داخلی و بین‌المللی به گونه‌ای است که باید به دنبال برگزاری انتخاباتی با حضور حداکثری مردم باشیم که این حضور ممکن است از خود نتیجه انتخابات نیز مهم‌تر باشد.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی با بیان اینکه حضور کمرنگ و یا پررنگ مردم در انتخابات نهم مجلس مورد توجه دشمنان انقلاب است، گفت: حزب مؤتلفه اسلامی عضوی از تشکل‌ها است که علاقه‌مند است نامزدهای مطلوبش وارد مجلس شوند اما خواست و علاقه قلبی همه دوستداران انقلاب اسلامی از جمله حزب مؤتلفه فراهم شدن زمینه حضور گسترده مردم در انتخابات است.
وی افزود: در اکثریت دوره‌های انتخاباتی تلاش دشمن بر این موضوع متمرکز بوده تا با لطایف‌الحیل مانع حضور مردم در پای صندوق‌های رأی شود که علاوه بر این شرایط فعلی منطقه‌ای ایجاب می‌کند تلاش کنیم تا انتخابات پرشوری با حضور گسترده مردم برگزار شود.

*بهترین سیاست برای هر تشکل اصولگرا، تمکین در برابر جامعتین است

حبیبی تصریح کرد: آخرین مطالب که از قول اعضای جبهه پایداری در رسانه‌ها مطرح شده، این بوده که " اگر اصلاح‌طلبان در انتخابات نهم وارد شوند، با جبهه متحد برای اعلام فهرست نامزدهای مشترک همراهی خواهیم کرد "؛ اما اگر اصلاح‌طلبان وارد انتخابات نهم نشوند، جبهه پایداری نگفته که فهرست جدا می‌دهد، اما این احتمال وجود دارد.
وی یادآور شد: در جبهه متحد سیاست کلی ما این است که جبهه پایداری بخشی از ظرفیت اصولگرایان به حساب می‌آید و معتقد هستیم که باید تلاش کنیم که جبهه پایداری به جبهه متحد بپیوندد چرا که پیوستن آن را هم به نفع خود آنها و هم به نفع مجموعه جریان اصولگرایی می‌دانیم.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی با بیان اینکه باب انتقاد، پیشنهاد و حتی مذاکره همواره در جبهه متحد وجود دارد، و برای هر جریان اصولگرایی مفتوح است، ابراز کرد: در ارتباط با جبهه پایداری، با متقن بودن محوریت جامعتین در انتخابات نهم، بهترین سیاست را برای هر تشکل اصولگرا، تمکین در برابر جامعتین می‌دانم در عین اینکه حق پیشنهاد، مذاکره و حتی اعتراض را در رابطه با جبهه متحد به رسمیت می‌شناسم.
وی با بیان اینکه ما تصمیم خود را با اطمینان اتخاذ کرده‌ایم و همواره در چارچوب پیروان خط امام و رهبری فعالیت خواهیم کرد، تصریح کرد: در ارتباط با تلاش برای گستردگی حضور مردم، در چارچوب اعتقادات حزب مؤتلفه اسلامی سعی کرده‌ایم دستاوردهای مجموعه نظام جمهوری اسلامی را تبلیغ کنیم و در برابر تخطئه دشمنان نیز موضع قاطع اتخاذ کنیم.

* جریان فتنه تحرکات تازه‌ای را آغاز کرده است / باید هوشیار باشیم

حبیبی یادآور شد: حزب مؤتلفه اسلامی در برابر جریان‌هایی که مخالف نظام و مردم است مانند جریان فتنه، به هیچ عنوان مواضع مبهم اتخاذ نکرده است و انتخابات را نیز کاملاً جدی گرفته‌ایم تا بتوانیم مؤثر باشیم و رقبای دیگر نیز با جدیت در صحنه باشند.
وی ابراز کرد: جریان انحرافی از همان ابتدا با طرح مکتب ایرانی در برابر مکتب اسلامی ماهیت خود را مشخص کرد که در این صحنه نیز ما موضع قاطع گرفتیم و اعلام کردیم که تفکری که مکتب ایرانی را در مقابل مکتب اسلامی اعلام می‌کند تفکر شاهنشاهی است چرا که در زمان محمدرضا پهلوی نیز ایدئولوگ‌های درباری به این نتیجه رسیده بودند.
دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی با بیان اینکه لطمه وارد کردن به اتحاد اسلام این است که مکتب‌های مختلف را در مقابل مکتب اسلام وارد کنیم، افزود: از روز ابراز وجود فتنه، ما در حزب مؤتلفه اسلامی علیه آن موضع گرفتیم و عامه مردم و شورای نگهبان یکی از نکات مهمی که باید مورد توجه قرار دهد، فعالیت گروه فتنه است که از چند ماه پیش باز هم تحرکات آنها آغاز شده است.
وی در ادامه در ارتباط با وضعیت رابطه با انگلیس نیز گفت: سه شنبه گذشته در جلسه‌ای بر کار مجلس برای کاهش رابطه و اخراج سفیر انگلیس تأکید کردیم که اگر این اقدام انقلابی مجلس و پشتیبانی مردم تأثیر کافی بر دولتمردان انگلیس نداشته باشد، مرحله بعدی باید قطع کامل ارتباط با انگلیس باشد.

* طراحان کمیته صیانت از آرا در مسیر دشمن گام می‌زنند

حبیبی در واکنش به برخی ادعاها مبنی بر ضرورت تشکیل کمیته صیانت انتخابات نیز تأکید کرد: من هیچ ضرورتی در وجود این کمیته نمی‌بینم چون در کار اجرای انتخابات و نظارت بر آن اشراف کامل داریم و مکانیسم انتخاباتی ما یک مکانیسم پاسخگو است.
وی با تأکید بر اینکه کسانی که جمهوری اسلامی ایران را به تقلبی سرنوشت‌ساز متهم می‌کنند، خواسته یا ناخواسته حرف‌های دشمنان را بیان کرده‌اند، خاطرنشان کرد: در جریان فتنه نیز کسانی همنوا با اجانب لزوم وجود کمیته صیانت از انتخابات را مطرح کردند و می‌گفتند اصلاح‌طلبان کشورهای اسلامی باید بر انتخابات ایران نظارت کنند؛ اما باید بدانند که ملت ایران احتیاج به قیم ندارد و به خوبی از خود مراقبت می‌کند و من کمیته صیانت را طرح خائنانه‌ای می‌دانم.
دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی در ادامه عنوان کرد: اینکه اصلاح‌طلبان در انتخابات شرکت کنند یانه، مورد توجه نیست چرا که مانعی برای شرکت آنها وجود ندارد اما اصلاح‌طلبان در مواقعی نتوانستند مدعیان دوستی با خودشان را کنترل کنند و در این مقطع جریان فتنه، عده‌ای با تابلوی اصلاح‌طلبی وارد میدان براندازی شدند.

* اصلاح طلبان مرز خود را با فتنه مشخص کنند

حبیبی با بیان اینکه ممکن است کسانی نسبت به جریان اصولگرایی منتقد باشند، متذکر شد: اینکه هر منتقد به اصولگرایی را مخالف انقلاب اسلامی و نظام بدانیم، فکری انحرافی است.
وی بیان کرد: توقع جدی که در مورد اصلاح‌طلبان وجود دارد این است که یک مرزبندی بین خود با سران جریان فتنه اعلام کنند چون اصلاح‌طلب نمی‌توان هم مدافع انقلاب باشد و هم موسوی و کروبی را قبول داشته باشد چرا که این سران فتنه در مقابل انقلاب تمام قد ایستادند.
دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی با بیان اینکه اصلاح‌طلبان در جلسات خصوصی‌شان سران فتنه را تقبیح می‌کنند، گفت: اصلاح‌طلبان باید رسماً اعلام موضع کنند و مرزبندی را صراحتاً بیان کنند تا زمینه‌ای فراهم شود که بتوانند به صورت گسترده در انتخابات شرکت کنند.
وی با اشاره به عملکرد " هاشمی رفسنجانی " نیز با بیان اینکه هاشمی همواره بیان کرده که می‌خواهد شخصیتی فراجناحی داشته باشد، تصریح کرد: من معتقد هستم که یک سری فعالیت‌های جناحی و حزبی در کشور لازم است و در این راستا ممکن است شخصیت‌هایی به دنبال عملکرد فراجناحی باشند که این حضور نیز برای تلطیف فضای انقلاب ضروری است.

* دولت برخورد مهربانانه‌ای با احزاب ندارد

وی در ارتباط با همکاری حزب مؤتلفه اسلامی با دستگاه‌های دولتی چون استانداری نیز با بیان اینکه دولت برخورد مهربانانه‌ای با احزاب ندارد، خاطرنشان کرد: دکتر احمدی‌نژاد جملاتی را بیان کرده که خود مؤید این بی‌مهری است و شاهد آن این است که گفته " احزاب از ما باج می‌خواهند "، که در برابر این سخن من به جد موضع گرفتم و خواهان اعلام باج‌خواهی حزب مؤتلفه از وی شدم که تاکنون پاسخی نداده است.
دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی ادامه داد: دولت برای تحزب باید فکر کند چرا که این مهم در قانون اساسی ما نیز آمده و حق ملت است و هیچ کس حتی رئیس جمهور حق برخورد با تفکر مبتنی بر تحزب را ندارد اما باید بگویم که احمدی‌نژاد با احزاب مخالف نیست مگر اینکه رایحه حزب به مشامش خوش نیاید.

وی با بیان اینکه تحزب چیزی نیست که با تصمیم دولت در کشور از صحنه سیاسی حذف شود، یادآور شد: در زمانی که دوم خردادی‌ها به ریاست جمهوری رسیدند نیز ما ارتباط خود را با رئیس جمهور یا استانداران قطع نکردیم چون معتقد هستیم یکی از کارکردهای حزب مؤتلفه اسلامی، توسعه رابطه با حفظ اصول است و قرار نیست با لبخند یا اخم دولتمردی تغییر رویه بدهد.
حبیبی در ادامه به نقش تأثیرگذار رسانه‌های جمعی در گسترش حضور مردم در انتخابات نهم مجلس اشاره کرد و گفت: به رسانه‌ها به عنوان رکن مسائل انتخاباتی باید نگریست چرا که هر چقدر واقعیات موجود و اخبار موثق را همراه با تحلیل‌های عالمانه به مردم ارائه دهند، مردم علاقمند شده و شاهد افزایش حضور مردم در انتخابات خواهیم شد.

* حزبی که ایدئولوژیک نداشته باشد نابود می‌شود

وی با اشاره به تصویب مرامنامه حزب مؤتلفه اسلامی در سال ۴۲، تصریح کرد: روح حاکم بر این اساسنامه، روح کاملاً اسلامی است که بر اساس آن به دنبال ایجاد جامعه نمونه اسلامی بوده و ادعای حکومت مبتنی بر موازین اسلامی را داریم.
دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی با بیان اینکه حزبی که بنیه ایدئولوژیک آن قوی نباشد دائماً در معرض نابودی و یا حداقل انشعاب است، افزود: از دلایل ماندگاری حزب مؤتلفه اسلامی وجود حکومت ایدئولوژیک حزبی با محوریت مجتهد جامع‌الشرایط است که از ابتدا تاکنون به آن پایبند بوده‌ایم.

حبیبی با بیان اینکه مؤتلفه حزبی اسلامی است، گفت: مواضع ما در مقابل شخصیت‌ها تا جایی است که به اصول اسلام و انقلاب اسلامی پایبند باشند مثلاً آنجا که هاشمی رفسنجانی گفته بر سر سه موضوع نظام اسلامی، ولایت و رهبری حضرت آیت الله خامنه‌ای معامله‌ نمی‌کند، مورد تأیید ما است اما آنجا که موسوی را " خدوم " معرفی می‌کند، اصلاً قابل قبول ما نبوده و نسبت به آن معترض هستیم.
وی در ارتباط با طرح مسئله حذف نظام ریاست جمهوری و نظام پارلمانی نیز بیان کرد: در این رابطه در حال کار کارشناسی هستیم تا لزوم حذف یا عدم آن را به دست بیاوریم که در این راستا نیز اصول ما پایدار و همیشگی و مبتنی بر اسلام است.

* همایش جبهه متحد اصولگرایان محوریت متقنی برای وحدت اصولگرایان است

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی در ارتباط با همایش جبهه متحد اصولگرایان نیز ضمن تأیید این همایش، گفت: این اجلاس به وجه شایسته‌ای در کشور برگزار شد که در آن چند هزار نفر شرکت داشتند که بر اساس آن می‌توان محوریت متقنی برای وحدت اصولگرایان داشت.
وی خاطرنشان کرد: در رابطه با جریان اصولگرایی ما جبهه متحد را همواره ترجیح خواهیم داد که بر این اساس نیز اعلام می‌کنیم که فهرست نامزدهایی که از طرف جبهه متحد اصولگرایان در کشور اعلام شود امضا می‌کنیم.
حبیبی در ادامه در پاسخ به این سؤال که حزب مؤتلفه اسلامی حزب جوانگرایی نیست، اظهار کرد: جوانگرایی حزبی باید بر اساس کادرسازی صورت گیرد که حزب مؤتلفه نیز در ۱۵ ساله اخیر معدل سنی خود را که بین ۴۵ تا ۵۵ سال بود به ۳۰ تا ۴۰ سال تقلیل داده است.
وی در پایان با بیان اینکه حزب مؤتلفه اسلامی از حدود ۱۰ سال پیش امر جوانگرایی را مورد توجه قرار داده، گفت: جوانگرایی بدون کادرسازی و آموزش به حوزه مدیریت حزبی لطمه وارد میکند.