به گزارش افکارنیوز،

حجت الاسلام حسن روحانی عصر سه شنبه در دیدار چارلز میشل  که در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد انجام شد، با بیان اینکه مردم ایران بلژیکی‌ها را مردمی فرهنگ‌دوست در مرکز اروپا می دانند، روابط خوب دو ملت را سرمایه خوبی برای دولت‌ها دانست.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه بعد از برجام شرایط خوبی برای توسعه روابط اقتصادی فراهم شده ، گفت: برای استحکام توافق، باید فضای مثبت بوجود آمده را با همکاری اقتصادی تقویت می کنیم. شرکت های زیادی از اروپا و بلژیک به ایران آمده‌اند، توافقات خوبی حاصل شده و مذاکرات زیادی هم ادامه دارد.

روحانی همچنین لازمه توسعه همکاری‌های اقتصادی را تقویت روابط بانکی برشمرد و افزود: ما علاقه‌مند به توسعه روابط علمی و فناوری با بروکسل هستیم و ایجاد تسهیلات بیشتری برای گردشگران دو کشور را ضروری می دانیم.

رئیس‌جمهور در ادامه با اشاره به 17 هزار ایرانی که به دست تروریست‌ها به شهادت رسیده‌اند، گفت: ایران به عنوان یکی از بزرگترین قربانیان تروریسم آماده توسعه همکاری‌های خود با بروکسل و اتحادیه اروپا درعرصه مبارزه با تروریسم است.

نخست وزیر بلژیک  نیز در این دیدار برجام را فرصت بزرگی برای تقویت روابط ایران و بلژیک دانست و گفت: انتخاب ما، همکاری با تهران است و معتقدیم برجام می تواند افق بلندی برای همکاری ایجاد کند و من نیز این پیام را به همه همکارانم در اروپا خواهم فرستاد.

چارلز میشل همچنین گفت که کشورش خواهان توسعه روابط همه جانبه با ایران است و شرکت‌های بلژیکی علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در ایران هستند و همزمان باید همکاری های علمی و دانشگاهی دو کشور گسترش یابد و ما تداوم این فرایند را تشویق می کنیم.

وی همچنین از رئیس‌جمهور  برای سفر رسمی به بروکسل  دعوت کرد و اظهار داشت:این سفر نشانه خوبی برای همکاری با 27 کشور اروپا خواهد بود.