به گزارش فارس، سفیران و دیپلماتهای حدود ۲۵ کشور خارجی بعد از ظهر امروز پنجشنبه با حضور در باغ قلهک از محوطه داخلی این باغ بازدید کردند.

سفرا و دیپلمات‌های کشورهای سوئیس، لهستان، مکزیک، چک، مجارستان، نیوزیلند، فنلاد، قبرس، روسیه، یونان، بلغارستان، هلند، اسلواکی، رومانی، ترکیه، برزیل، استرالیا، ‌ اتریش، بلژیک، ایتالیا، آلمان، ایرلند، اسپانیا، دانمارک و کرواسی در ابتدای امر قصد داشتند وارد باغ قلهک شوند که با ممانعت پلیس دیپلماتیک مواجه شدند اما پس از هماهنگی‌های لازم وارد این محل شده و از داخل باغ قلهک بازدید کردند.

رژیم سلطنتی انگلیس با ایجاد این جنگ روانی، خبرنگاران رسانه‌های غربی مستقر در کشورمان را نیز هماهنگ کرده بود تا با دیپلمات‌های کشور‌های خارجی وارد باغ قلهک شوند اما پلیس دیپلماتیک از حضور خبرنگاران، عکاسان و تصویربرداران رسانه‌های غربی ممانعت کرد.

براساس این گزارش، این دیپلمات‌ها پس از حدود ۴۵ دقیقه حضور در باغ قلهک دقایقی پیش از این باغ خارج شدند و براساس گزارش‌ها در حال عزیمت به سفارت انگیس واقع در خیابان جمهوری تقاطع فردوسی هستند.

یک منبع آگاه در گفتوگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، گفت: سفیر لهستان در کشورمان که کشور متبوعش ریاست دورهای اتحادیه اروپا را بر عهده دارد از روز گذشته تا امروز ۳ جلسه اضطراری با حضور سفرای کشورهای اروپایی در تهران، در محل سفارتخانه خود برگزار کرده و این دیپلماتها تصمیم گرفتند تا از سفارت انگلیس و باغ قلهک بازدید کرده و با جمع آوری مستندات گزارشی به اتحادیه اروپا ارسال کنند.