به گزارش افکارنیوز،

 حشمت‌الله فلاحت‌پیشه با بیان اینکه یکی از نتایج سخنرانی ترامپ در مجمع عمومی سازمان ملل، نشان‌دادن وجود یک فرد احمق و نادان در جایگاه ریاست جمهوری آمریکا برای جهان بود اظهار داشت: سخنان وقیحانه ترامپ، حقانیت نظام جمهوری اسلامی ایران و دروغگویی نظام استکباری آمریکا را به دنیا اثبات کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بنده اعتقاد دارم در رابطه با اظهارات اخیر ترامپ باید به سه دلیل از او تشکر کنیم گفت: این اظهارات وقیحانه ترامپ موجب وحدت بیش از بیش ایرانیان شده و این وحدت بر اساس یک حقانیت تاریخی است زیرا برخی در ایران موضوع دشمنی آمریکا با ایران را توهم توطئه می‌دانند.

فلاحت‌پیشه با اشاره به اینکه واقعیت این است که ترامپ نشان داد آمریکایی‌ها مدام در حال توطئه علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند عنوان کرد: نظام استکباری آمریکا از هر امکانات و توانی برای بر هم زدن توسعه، ثبات و ‌آرامش ایران هستند.

وی با بیان اینکه سخنان حماقت‌آمیز ترامپ باعث وحدت ایرانیان بر محور حقانیت شده است بیان کرد: ایرانیان اعم از اصلاح‌طلبان، ‌اصولگرایان مسئولان و مردم می‌دانند که این آمریکایی‌ها هستند که عهدشکن، درغگو و توهین‌کننده هستند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اظهارات اخیر ترامپ انگیزه و روح مقاومت را در بین ایرانی‌ها برای مقابله با نظام استکبار جهانی بیش از بیش افزایش داد افزود: روز به روز روحیه مقاومت‌خواهی ملت ایران افزون می‌شود و این امر مؤلفه اقتدار و امنیت ملی ایران را افزایش می‌دهد و به همین دلیل باید از ترامپ تشکر کرد.

وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها برای تعاملات بین‌المللی خود احترام ‌و حرمت قائل نیستند و این را در برجام نیز نشان دادند بیان کرد: اما ملت ایران نشان داد که برای عمل به تکالیف بین‌المللی بیش از تعهدات خود در برجام عمل کرده اما ما می‌بینیم آمریکایی‌ها همواره دروغ می‌گویند و عهدشکنانه صحبت می‌کنند و سیاست توهین‌آمیزی را در پیش گرفتند.

فلاحت‌پیشه با بیان اینکه به یک دلیل دیگر از ترامپ تشکر کرد و آن این است که روح بی‌اخلاقی نظام استکباری آمریکا را به جهانیان نشان داد گفت: تاکنون این نظام خبیث زیرپوشش حقوق‌بشر و سازمان جهانی صلح خود را صادرکننده ارزشهای نیک و مثبت در دنیا نشان می‌داد اما ترامپ روح واقعی آمریکا را نشان داد.

وی با بیان اینکه اما در مقابل روح انسان‌دوستانه و بشردوستانه ملت مسلمان ایران و حسن نیت ایران در ایجاد صلح و امنیت برای جهان بر همگان اثبات شد افزود: نظام استکباری آمریکا به دنبال حمایت از نظامهای ارتجاعی، تروریستها، نظامهای دیکتاتوری و سیاستهای کثیف دنیا است اما ایران نشان داد که به دنبال بهترین، روشنترین و قابل دفاع‌ترین واکنش و پرونده را در مقابل تروریستها دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: سخنان سخیف ترامپ نشان داد ایالات متحده آمریکا به عنوان میزبان سازمان ملل متحد بیشتر از ارزشها و منافع آمریکا دفاع می‌کند.

وی با بیان اینکه با سخنرانی ترامپ، بدعهدی آمریکا آشکارتر شد گفت: هیچ دولتی را در دنیا شاهد نبودیم که عهد و پیمان دولت خود را زیر پا بگذارد و این موضوع نشان داد که دیگر آمریکا در جهان قابل اعتماد نخواهد بود.

فلاحت‌پیشه در سطح جهانی بدعهدی آمریکا مشخص شد و آمریکا ضمن اینکه به‌دنبال حفظ ظاهر برجام است اما درصدد است که از درون اقدامات و تفاهم‌نامه‌های برجام را تهی کند بیان کرد: به گفته مقام معظم رهبری، آمریکا از دست ما عصبانی است و سنگر نخست در منطقه ایران اسلامی است و این امر سبب شده آمریکا به هیچ یک از اهداف خود در منطقه نرسد.