به گزارش افکارنیوز،

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در نشست خبری مشترک با جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا گفت: به زودی تصمیم خود را درباره توافق ایران اعلام می‌کنیم.

ترامپ درباره اینکه با توافق ایران چه می کند گفت: به زودی خواهید دید. در مدت زمانی بسیار کوتاه اعلام می کنیم. نظرات مختلفی در دولت درباره برجام وجود دارد اما تصمیم آخر را من می‌گیرم.

ترامپ درباره کره شمالی نیز گفت: گمان می کنم من اندکی در دیدگاه مرتبط با کره شمالی با دیگران تفاوت دارم و به حرف های همه گوش می دهم ولی در نهایت این نظر من است که اهمیت دارد زیرا نظام به این شکل تعریف شده است. با این حال من دیدگاه و نظری متفاوت با دیگران دارم و شاید در خصوص این موضوع احساسی قوی تر در مقایسه با دیگران دارم. با این حال به حرف های همه گوش می کنم ولی در نهایت تصمیمی را که برای آمریکا و برای جهانیان درست است می‌گیرم زیرا این مشکلی جهانی و فراتر از آمریکاست. این مشکلی جهانی است که باید حل شود.

دیدار ترودو از واشنگتن پس از آن صورت می گیرد که مقامات آمریکایی با این ادعا که دولت کانادا یارانه هایی ناعادلانه به شرکت هواپیماسازی بمباردیه پرداخت کرده است، اعلام کردند به دنبال اعمال تعرفه های وارداتی بر برخی از مدل های هواپیماهای ساخت این شرکت هستند.

دولت کانادا نیز در مقابل تهدید کرد قرارداد خرید 18 فروند جنگنده سوپر هورنت اف - 18 (F-18) از شرکت بوئینگ را لغو خواهد کرد. آمریکا مقصد سه چهارم تمام صادرات کاناداست، اما از زمان روی کار آمدن ترامپ در ابتدای سال کنونی روابط دو طرف با مشکلاتی مواجه شده است. رئیس جمهور آمریکا دائما تهدید می کند نفتا را لغو خواهد کرد که یک موافقتنامه تجارت آزاد میان سه کشور آمریکا، کانادا و مکزیک از سال 1994 است.