پخش اخبار چند رسانه ای به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری گزارش داد، آقای احمدی نژاد در این بازدید سر زده، ضمن قرار گرفتن در جریان روند امور، دستورات لازم برای رفع مشکلات و سرعت بخشیدن به روند احداثاین خط مترو صادر کرد.

خاطر نشان می شود مجلس در سال ۸۸ مصوب کرد که دولت ۲ میلیارد دلار از حساب ذخیره ارزی برای توسعه ناوگان قطار شهری(مترو) پرداخت کند.

براساس این مصوبه، دولت تا پایان سال ۸۹ باید یک میلیارد دلار برای توسعه متروی کلانشهر تهران پرداخت کند. ضمن انکه سهم متروی سایر کلانشهرها هفتصد میلیون دلار و سهم متروی سایر شهرها سیصد میلیون دلار تعیین شد.

این مصوبه پس از چند مرحله ردو بدل شدن بین مجلس و شورای نگهبان، ‌ سرانجام با تائید نظر مجلس در مجمع تشخیص مصلحت نظام، باید اجرایی می شد اما دولت از اجرای ان استنکاف کرده است.

رییس‌جمهور چندی پیش اعلام کرد مصوبه مجلس را قانون نمی دانم، ‌ نه اینکه قانون بدانم و عمل نکنم.

این اقدام رئیس جمهور با انتقاد شدید مجلسی ها روبرو شد. استنکاف رئیس جمهور از ابلاغ این قانون موجب شد که رئیس مجلس راسا اقدام، و این قانون را ابلاغ کند اما و این بودجه همچنان در اختیار مترو قرار نگرفته است.

با توجه به اختصاص نیافتن دو میلیارد دلار به مترو سرانجام شورای شهر تهران به شهرداری تهران اجازه داد برای توسعه طرحهای مترو هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت بفروشد.