افكار نيوز: بی بی سی گزارش داد یک دادگاه فدرال آمریکا به وزارت خارجه این کشور دستور داده است تصمیم خود مبنی بر تروریست بودن منافقین (مجاهدین خلق) را مورد بازنگری قرار دهد.

این دادگاه با صدور حکمی گفته است وزارت خارجه آمریکا باید به این مجموعه فرصت دهد تا به این اظهارات که این گروه هنوز به فعالیت های تروریستی مشغول است و یا اینکه حداقل توانایی و تمایل به اقدامات تروریستی را همچنان داراست پاسخ دهد.

پی جی کراولی سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز جمعه در واکنش به این حکم گفت درخواست دادگاه تجدید نظر دریافت شده و مورد مطالعه قرار خواهد گرفت.

وی خاطرنشان کرد این دادگاه اجازه داده در طی مدت زمانی که این بررسی انجام می شود نام سازمان مجاهدین خلق(منافقین) همچنان در فهرست سازمان های خارجی تروریستی باقی بماند.

او در انتها تاکید کرد: " دولت ایالت متحده همچنان سازمان مجاهدین خلق(منافقین) را یک سازمان تروریستی می داند. "

به گزارش خبرگزاری آسوشیتد پرس وزارت خارجه آمریکا در گذشته گفته است مدارکی سری دارد که نشان می دهد این گروه همچنان باید در فهرست گروه های تروریستی باقی بماند.

حکم روز جمعه دادگاه اشاره ای به این مدارک طبقه بندی شده نکرد.

منافقین در سال ۲۰۰۸ خواستار بازنگری در وضعیت خود شده بود، اما کاندولیزا رایس وزیر خارجه وقت آمریکا با آن مخالفت کرد.

دادگاه تجدید نظر آمریکا اکنون می گوید خانم رایس آیین دادرسی را رعایت نکرده و به مجاهدین خلق(منافقین) فرصتی برای دفاع از اتهام تروریست بودن خود نداده است.

این حکم دادگاه در حالی صادر می شود که سال گذشته نیز اتحادیه اروپا منافقین را از فهرست گروه های تروریستی خود خارج کرد.

از سوی دیگر دادگاهی در عراق اخیرا دستور بازداشت ۳۹ عضو سازمان منافقین از جمله مسعود و مریم رجوی از رهبران این سازمان را به اتهام جنایت علیه بشریت صادر کرد.

این دادگاه دلیل اتهام جنایت علیه بشریت را کمک این افراد به صدام، رئیس جمهور سابق عراق، در سرکوب قیام بیست سال پیش شیعیان عراق اعلام کرده است.

یادآور می شود براساس آمارهای موجود، منافقین تاکنون ۱۲ هزار نفر را در ایران به قتل رسانده اند.