به گزارش افکارنیوز،
حجت الاسلام احد آزادی خواه نماینده مردم ملایر با اشاره به گزارش اخیر وزارت خارجه درباره برجام اظهار داشت: در حال حاضر کمیسیون امنیت ملی، هیئت رئیسه و دیگر نمایندگان براساس گزارشاتی که به دست خانه ملت رسیده در تدارک یک جمع بندی هستند، اما هنوز این جمع بندی نهایی نشده است.

وی افزود: آنچه مسلم است این که در بند بند مسیر برجام شاهد نقض عملی از سوی طرف امریکایی بوده ایم اگر چه هنوز این کشور زیر بار نقض علمی این معاهده نرفته، اما مکررا نقض عملی را انجام داده است.

آزادی خواه با بیان این که نقض برجام از سوی امریکایی‌ها نوعی دهن کجی به حریت و آزادی ملت بزرگ ایران است تصریح کرد: انتظار ما از دولت محترم این است که با قاطعیت نسبت به حقوق ملت مردانه حرکت کند. منظور از این گفته نقض برجام نیست، اما این که دولت در مقابل امریکایی‌ها بیش از حد کرنش داشته باشد یعنی میدان دادن به امریکایی‌ها و زیر پا گذاشتن حقوق ملت ایران.

عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی تاکید کرد: اگر منطبق بر بندهای برجام جلو برویم حقوق ملت ایران مستوفی است، اما اینکه به دنبال برجام ۲ و ۳ باشیم و بخواهیم باب مذاکرات جدیدی با غرب ایجاد کنیم خیانت به ملت ایران خواهد بود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: هرگز چنین سیاستی به مصلحت مردم ایران نیست اگر طرف مقابل به تعهداتش در برجام عمل کرد ما نیز این مسیر را طی می‌کنیم و گرنه تصمیم درخور اتخاذ خواهیم کرد.