به گزارش افکارنیوز،

او به انتقاد از ساختار حزب کارگزاران پرداخت و ضمن تائید مواضع اصلاح طلبان مبنی برایتکه“حزب کارگزاران فاقد تشکیلات منسجم است”، می گوید: عدم انسجام در بین اعضاء این حزب دیده می شود.

این چهره اصلاح طلب همچنین پیرامون تلاش کارگزاران برای شهردار شدن محمد علی نجفی اعلام موضع کرد و گفت: نجفی حتما در شهرداری از نظرات«کرباسچی» استفاده خواهد کرد.

سید مرتضی سجادیان مدیرمسئول سابق روزنامه کارگزاران در خصوص عملکرد احزاب در عرصه سیاسی کشور،گفت: به طور کلی معتقدم گروه های سیاسی به معنی واقعی حزب گرایی را نمی دانند و از از انسجام کافی و ساختار درست، حسابی برخوردار نیستند به همین دلیل برخی از احزاب جه اصولگرا، چه اصلاح طلب و چه کارگزاران در مقطعی حفظ انسجام می کنند اما سپس انسجام تشکیلاتی خود را از دست خواهند داد.

وی درپاسخ به این سوال”اصلاح طلبان از عملکرد تشکیلاتی کارگزاران انتقاد می کنند و می گویند این حزب در دو مقطع حساس یعنی انتخابات ۸۸ و همچنین انتخاب شهردار تهران از انسجام تشکیلاتی برخوردار نبود را قبول دارید؟”؛ گفت: هیچ کدام از احزاب سیاسی را نمی توان یک حزب دائمی تلقی کرد به دلیل اینکه متاسفانه احزاب در ایران موصمی عمل می کنند یعنی در یک زمان حضور پیدا خواهند کرد و در زمان دیگر خبری از آنها نیست.

این فعال سیاسی تصریح کرد: حزب کارگزاران سازندگی نیز از این قاعده مثتثنی نیست.

*کارگزاران نمی تواند شاکله و ساختار خود را حفظ کند

سجادیان در پاسخ به این سوال” پس قبول دارید کارگزاران از انسجام تشکیلاتی برخوردار نیست؟”، اظهارداشت: موضوعی که بیان کردم نشان دهنده آن است که آن انسجام که باید باشد وجود ندارد یعنی انسجام در بین هیچ کدام از اعضاء دیده نمی شود.

وی تاکید کرد: حزب کارگزاران شاکله اصلی و ساختارمند بودن خود را نمی تواند حفظ کند و این نشان می دهد در ساختار تشکیلات مشکل دارند کما اینکه هم اکنون حزب کارگزاران  و شورای سیاستگذاری حزب را نمی توان با کارگزاران سابق یکسان دانست.

مدیرمسئول سابق روزنامه کارگزاران همچنین در خصوص شهردار شدن محمد علی نجفی و سهمی که تکنوکرات ها در آن ایفاء کردند، گفت: بالاخره شورای پنجم  با رای مردم انتخاب شدند و آنها برای شهرداری تهران طبیعتا گزینه هایی را انتخاب کرده بودند که کاملا همسو با جناح متبوعشان باشند و در نهایت به آقای نجفی رسیدند و او شهردار تهران شد.

سجادیان ابراز امیدواری کرد، «نجفی» در مدیریت شهری بتواند کار تخصصی انجام دهد.

*نجفی در شهرداری از نظرات«کرباسچی» استفاده خواهد کرد

وی درپاسخ به این سوال” شما امیدوار هستید «نجفی» در شهرداری فعالیت تخصصی انجام دهد اما برخی براین باورند کارگزاران و کرباسچی سهم به سزایی در شهردار شدن او ایفاء کردند، بنابراین آیا احتمال می دهید او در راستای حزب متبوعش و برنامه های کرباسچی در شهرداری عمل کند؟”، افزود: اینکه آیا آقای نجفی در شهرداری تهران از نظر کرباسچی استفاده خواهد کرد یا خبر باید بگویم به نظر بنده قطعا استفاده خواهد کرد اما این نکته را نیز باید در نظر گرفت که در حال حاضر شهرداری، معنی و کارآیی دیگر پیدا کرده و با دوره “کرباسچی” بسیار تفاوت دارد اما به نظرم نجفی از نظرات او استفاده می کند ولی نمی توان این را به منزله استمرار مدیریت شهردار اسبق تلقی کرد.

این فعال سیاسی که در برهه ای با حزب کارگزاران سازندگی در ارتباط بود درباره اینکه “این گفته شما یعنی تائید اینکه کارگزاران در شهردار شدن نجفی سهیم بود؟»، گفت: در روند انتخاب او اعضای شورای شهر تصمیم گرفتند و درروند انتخاب شهردار، اعضاء شورا همه از کارگزاران نبودند.

وی در عین حال تصریح کرد: البته این را قبول دارم که کارگزاران در شهردار شدن«نجفی» تاثیرگذار بود.