به گزارش افکارنیوز،

آیت‌الله عباس کعبی عضو مجلس خبرگان رهبری، با اشاره به تفاوت 13 آبان امسال با سال‌های گذشته اظهار داشت: چهره استکباری و بدعهدی‌های آمریکا و دشمنی و خیانت آنها به ملت ایران، امروز برای همه آشکار شده و حتی مذاکره‌کنندگان ما کشورهای دیگر را نصیحت می‌کنند که مبادا به آمریکا اعتماد کنند.

آیت‌الله کعبی با بیان اینکه 13 آبان امسال عمق مکر و حیله و خیانت آمریکا به ملت ایران را نشان می‌دهد، یادآور شد: مواضع خصمانه علیه اقتدار دفاعی و موشکی ایران و آهنگ تحریم و محاصره به گونه‌ای است که کمتر از جنایات آنها در 13 آبان نبوده و از این رو، ما در 13 آبان امسال شاهد یک اجماع ملی خواهیم بود. 

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به تغییر موضع دولتمردان از ذوق‌زدگی به دیوانگی خطاب کردن مذاکره با آمریکا گفت: در تحلیل مواضع رئیس‌جمهور، نشانه خطای مواضع گذشته دیده می‌شود که البته دیرهنگام است، اما باید شجاعانه به این اشتباهات اعتراف کنند. 

وی با بیان اینکه در زمان آقای روحانی دوبار آمریکا مرتکب بدعهدی شد، خاطرنشان کرد: یکبار در زمان تعلیق انرژی هسته‌ای، توان هسته‌ای کشورمان به عقب افتاد که البته پس از شکست تعلیق‌ها کار پیش رفت و بار دیگر و در مرحله دوم نیز پس از یک دوره اعتماد به آمریکا برای گشایش اقتصادی مشخص شد این موضع کاملاً اشتباه بوده است. 

آیت‌الله کعبی در پایان با تأکید بر اینکه اعتراف دولتمردان به اشتباهاتشان درباره اعتماد به آمریکا درس عبرت خواهد بود، گفت: برجام نشان داد که آمریکا قابل اعتماد نیست و مواضع خصمانه این کشور راهبرد امنیت ملی آنهاست نه دیوانگی ترامپ.