اصغر جهانگیر در حاشیه سفر خود به گیلان در گفتوگوی با فارس در رشت با اشاره به نقش حفاظت اطلاعات قوه قضائیه در انتخابات مجلس نهم اظهار داشت: حفاظت اطلاعات به عنوان یک دستگاه نظارتی در درون دستگاه قضایی تلاش میکند که محیطی سالم را برای انتخابات فراهم کند تا همکاران بدون تشویش و هیچگونه نگرانی بتوانند به صورت مستقل وظایف خود را در کمال بیطرفی انجام دهند.
وی افزود: اگر همکاران از نواحی درونی و بیرونی تحت فشار قرار گیرند مجموعه حفاظت اطلاعات با آن فشارها مقابله لازم را صورت می‌دهند.

این مسئول با اشاره به اقدام‌های لازم در انتخابات، بیان داشت: در هر دوره از انتخابات در تمام استان‌های کشور تیم‌های نظارتی تشکیل می‌شود که به طور مرتب سرکشی کرده و از شعبات بازرسی کنند.

وی، رسیدگی به گزارشات و پیگیری در این زمینه را از دیگر اقدام‌های حفاظت اطلاعات قوه قضائیه در انتخابات عنوان کرد.
جهانگیر با اشاره به برخورد قضایی با تخلفات کاندیداها در تبلیغات زودهنگام، یادآور شد: حفاظت اطلاعات در حال حاضر نقش صیانت دستگاه قضایی را دارد و کاندیداها باید از فیلتر شورای نگهبان و وزارت کشور عبور کنند و چنانچه تخلفاتی صورت گرفته باشد که به دادگستری اعلام شود در مرحله بعد، امر نظارت را پیگیری می‌کنیم.

وی، درباره فعالیت حفاظت اطلاعات قوه قضائیه در سطح کشور اذعان داشت: دستگاه حفاظتی تلاش کرده که محیط سالمی را برای همکاران قضایی و اداری فراهم کند که بتوانند در این فضا به وظایف خودشان بدون دغدغه بپردازنند.

رئیس حفاظت اطلاعات کل قوه قضائیه، دستگاه قضایی را یکی از شاخص‌های نظام اسلامی دانست و تصریح کرد: دستگاه قضایی به عنوان یک دستگاه منحصر به‌فرد با جان، مال و ناموس مردم سر و کار دارد و کوچک‌ترین غفلت می‌تواند آثار زیان باری داشته باشد.

وی، تبعیت از رهبری را مهمترین عامل حرکت در راه درست نامید و خاطرنشان کرد: برای انجام مسئولیتهای خود باید با بصیرت حرکت کنیم.