به گزارش افکارنیوز،

 امیر سرتیپ حاتمی در دیدار با فرمانده ارتش پاکستان با اشاره به تحولات منطقه‌ای و بین المللی، حضور ژنرال قمرجاوید باجوا در تهران را تحکیم بخش ثبات، امنیت و توسعه روابط دوجانبه عنوان کرد.

وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران در این دیدار گفت: سیاست ما توسعه روابط با همسایگان است و در این راستا پاکستان علاوه بر همسایگی و مرز مشترک طولانی، بواسطه اشتراکات فراوان دینی، تاریخی و فرهنگی جایگاه ویژه‌ای در سیاست خارجی ایران دارد.

امیرسرتیپ حاتمی با حمایت از پیشرفت‌های دفاعی و صنعت نظامی پاکستان در چارچوب تحکیم ثبات و امنیت منطقه تصریح کرد: احترام به تمامیت ارضی، یکپارچگی و حاکمیت ملی کشور‌های منطقه، از اصول ثابت سیاست خارجی ج. ا. ایران است و بر این اساس امنیت پاکستان را امنیت خودمان می‌دانیم.

امنیت پاکستان را امنیت خودمان می‌دانیم+ تصاویر

 

وی با اشاره به همکاری‌های دو جانبه ایران-پاکستان در راستای حفظ ثبات در منطقه گفت: ما امیدواریم با تجمیع ظرفیت‌های دو کشور در راستای کمک به دولت افغانستان، بحران ۳۷ ساله حاکم بر این کشور پایان یافته، صلح و امنیت در آنجا برقرار شود.

امیرسرتیپ حاتمی با اشاره به توطئه استکبار جهانی در جهت بی ثبات کردن امنیت منطقه بیان داشت: متاسفانه برخی کشور‌های منطقه و فرامنطقه اقدامات بی ثبات کننده خود را رها نساخته و در دام توطئه‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی گرفتاره شده اند و پس از حمله به افغانستان و عراق، ایجاد داعش در عراق و سوریه و جنگ یمن، اکنون در پی تجزیه کشور‌های منطقه و آشوب هستند که این وضعیت زیبنده منطقه و جهان اسلام نیست.

امنیت پاکستان را امنیت خودمان می‌دانیم+ تصاویر

 

وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران با تأکید به توطئه‌های نخ نمای آمریکا و رژیم صهیونیستی، آن‌ها را بزرگترین و خطرناکترین حامی تروریسم در منطقه عنوان کرد و گفت: افراط گرایی زاده سیاست‌های آمریکا و مبارزه با تروریسم تنها بهانه‌ای از سوی دولت مردان کاخ سفید برای تسلط بر سرزمین‌های اسلامی و منابع آنان است.

امیرسرتیپ حاتمی همچنین ایستادگی ایران در برابر اجرای طرح‌های ظالمانه آمریکا و رژیم صهیونیستی را علت اصلی فشار علیه جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد و اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران از همه توان و ظرفیت خود برای حفظ امنیت منطقه و تمامیت ارضی کشور‌ها استفاده می‌کند.

ژنرال قمرجاوید باجوا فرمانده ارتش پاکستان نیز در این دیدار با اشاره به اشتراکات تاریخی، دینی و فرهنگی دو کشور ایران و پاکستان گفت: در دیدارم با رئیس جمهوری اسلامی ایران، رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح، وزیر امورخارجه، بر این نکته تأکید کردم که می‌بایست مرز‌های مشترک ما با ایران مرز دوستی، ثبات و امنیت بوده و برای مقابله با دشمنان مشترک ضرورت دارد تعاملات خود را دوچندان کنیم.

امنیت پاکستان را امنیت خودمان می‌دانیم+ تصاویر

 

وی همچنین افزود: ایران از منظر پاکستان کشوری بزرگ، با ثبات و دارای پیشینه و تمدنی کهن است و مردم ما برای ایران اهمیت ویژه‌ای قائل‌اند.

وی با بیان اینکه مبارزه با تروریسم و ناامنی در مرز‌های دو کشور از اولویت‌های کشور پاکستان محسوب می‌شود، اظهار امیدواری کرد: امید است با ایجاد ثبات و پایداری در مرز‌های دو کشور با ناامنی و هرج و مرج مبارزه کرده و توسعه فعالیت‌های اقتصادی و تجاری را فراهم نماییم.

فرمانده ارتش پاکستان با اشاره به ظرفیت کشور‌های اسلامی بر ضرورت همدلی و مذاکره در جهت حل مشکلات بین کشور‌های اسلامی و جهان اسلام و توطئه‌ها و حوادث ناگوار منطقه تصریح کرد: اتحاد کشور‌های منطقه و مسلمان در شرایط حساس کنونی، از ضروریات ایجاد ثبات و امنیت پایدار بوده و امیدواریم بتوانیم امت واحده اسلامی را شکل دهیم.