به گزارش افکارنیوز،

  ژنرال قمر جاوید باجوا رئیس ستاد ارتش پاکستان که در رأس هیئت عالی رتبه نظامی به تهران سفر کرده است، عصر امروز (سه شنبه 16 آبان) با سردار سرتیپ پاسدار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه دیدار و گفت وگو کرد.

سردار پاکپور در این دیدار ضمن خوش آمدگویی به رئیس ستاد ارتش پاکستان با یادآوری پیوند تاریخی و فرهنگی عمیق میان دو کشور، بی ثباتی امروز در خاورمیانه و توسعه تروریسم با اقدام آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی را تحمیل کننده شرایطی سخت بر منطقه توصیف و تصریح کرد: باتوجه به شکست‌های متعدد داعش در عراق و سوریه و اینکه جغرافیای اشغال شده توسط آنان در حال سقوط است به نظر می‌رسد آنها به دنبال مناطقی برای جایگزینی و استقرار هستند که باید مراقبت لازم صورت گیرد تا جای پای جدیدی برای تروریستهای تکفیری ایجاد نشود.

وی طرح تجزیه عراق که از چند ماه قبل به همه پرسی اقلیم کردستان انجامید را توطئه‌ای صهیونیستی برشمرد و اظهار داشت: این یک نقشه برای کشورهایی مانند ایران و پاکستان که اقوام مختلف دارند بود که با تلاش دولت و نیروهای مردمی عراق این طرح صهیونیستی به شکست انجامید.

فرمانده نیروی زمینی سپاه در ادامه تحرکات اشرار و تروریست‌ها در مناطق مرزی ایران و پاکستان را تحت حمایت‌های سرویس‌های جاسوسی کشورهای فرامنطقه‌ای دانست و با تقدیر از تلاش‌های جدید کشور پاکستان در ایجاد استحکامات مرزی، گفت: هر چه حضور نیروهای مسلح ما در مرز و شعاع مرزی پررنگ‌تر باشد میدان عمل تروریست‌ها کمتر خواهد شد.

سردار پاکپور در ادامه گسترش همکاری‌ها و نیز انتقال تجارب و آموزش‌ها میان نیروهای مسلح دو کشور را عامل ناکامی توطئه‌های دشمنان فرامنطقه‌ای و دست نشاندگان تروریست آنان دانست و تصریح کرد: این تعاملات ضریب امنیت در مرزهای مشترک را افزایش داده و ما آمادگی داریم به برداران پاکستانی در پرکردن برخی خلاهای مرزی کمک کنیم.

ژنرال قمر باجوا نیز در این دیدار با تائید سخنان سردار پاکپور و بیان اینکه ایران و پاکستان دارای افکارو اندیشه‌های مشترک بسیاری هستند، بر گسترش و توسعه این اشتراکات تاکید کرد.

رئیس ستاد ارتش پاکستان با بیان اینکه باتوجه به مشکلاتی که گروهک‌های تروریستی در مناطق مرزی دوکشور ایجاد کردند اخیرا در این منطقه متمرکز شده‌ایم، گفت: با افزایش نیرو و انجام اقدامات لازم امنیتی در تلاشیم تا کنترل خود بر این مناطق را بیشتر کرده وتحرکات تروریستی را کاهش دهیم.