وزير نيرو اعلام كرد: قيمت نهايي برق، گاز و حاملهاي انرژي تعيين شده و رييس جمهور دستور ابلاغ قيمتها را داده است.

به گزارش افکار به نقل از ایسنا، مجید نامجو تصریح کرد: جمع‌بندی‌ها در کارگروه تحول اقتصادی برای برق گاز و حمل و نقل و نان نهایی شده و رییس جمهور به دکتر فرزین و دکتر رحیمی ماموریت داده که کارگروهی کوچک‌تر، ابلاغیه را درباره قیمت‌ها تنظیم و قیمت‌های تمام شده را اعلام کند.

وی با بیان این‌که امشب قرار است در این کارگروه حضور پیدا کند، گفت: ممکن است رییس جمهور قیمت‌های نهایی شده را به زودی اعلام کند.

نامجو در پاسخ به سوال دیگر ایسنا مبنی بر این‌که چرا در حالی که مسوولان هدفمندی یارانه‌ها پیشتر گفته بودند قیمت آب امسال افزایش نمی‌یابد، اما از سوی یکی از معاونان وزارت نیرو اعلام شد که قیمت آب هم امسال اصلاح خواهد شد؟ گفت: پس از آن‌که این موضوع را از زبان مسوولان هدفمندی یارانه‌ها شنیدم، آن را با رییس جمهور و دکتر حسینی به عنوان دبیر کارگروه تحول اقتصادی مطرح کردم و متوجه شدم که این موضوع تنها در کمیته تخصصی آب نهایی شده بوده و هنوز به تصویب کارگروه تحول اقتصادی نرسیده و در حال حاضر تصمیم بر این است که بسته آب هم در کارگروه مطرح شود و از آنجا که موضوع آب بسیار حساس است، اصلاح قیمت آن می‌تواند جلوی اسراف را بگیرد.

وزیر نیرو ادامه داد: بر اساس آخرین خبرها دکتر حسینی به ما اعلام کرده‌ که معاون آب و آبفای وزارت نیرو در کارگروه حاضر شود و پس از بررسی نهایی همه جوانب، قیمت آب هم نهایی خواهد شد که پس از بسته شدن پرونده حامل‌های انرژی امسال شاهد اصلاح قیمت آب هم خواهیم بود.

نامجو در پاسخ به سوال ديگر ايسنا كه آيا قيمت نهايي شده برق كه به زودي ابلاغ خواهد شد در همان محدوده ۴۰ تا ۴۳ توماني به ازاي هر كيلو وات است كه پيشتر در رسانهها مطرح شده بود؟ پاسخ روشني نداد و تنها به اين نكته بسنده كرد كه قيمت نهايي امشب توسط كارگروه ابلاغ ميشود و اين در حالي است كه كارگروه تحول اقتصادي قيمتي پايينتر از آنچه مد نظر وزارت نيرو بود را تصويب كرده است؛ چون كارگروه با نگاهي جامعتر به موضوع نگاه ميكند و نميخواهد با اصلاح قيمتها فشاري به مردم وارد شود، ولي محدوده نهايي قيمت برق زير ۴۳ تومان است.