به گزارش افکارنیوز،

 مجتبی ذوالنور نماینده مردم قم با اشاره به اجرای قانون کاتسا و هرگونه اصلاح بر روی قانون «مقابله با اقدامات ماجراجویانه آمریکا در منطقه» گفت: قانون مقابله با اقدامات تروریستی و ماجرا جویانه آمریکا با قاطعیت آراء در مجلس تصویب شده است. این قانون در مقابل کاتسا طراحی شد و به تصویب رسید.

رئیس «کمیته هسته‌ای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی» مجلس افزود: در این قانون مصادیق به خوبی ذکر شد؛ مثلا ما گفتیم که دولت جمهوری اسلامی ایران در هر جایی به اموال و املاک آمریکایی‌ها دست پیدا کرد می‌تواند این اموال را توقیف و یا مصادره کند.

ذوالنور تأکید کرد: همچنین اگر آمریکایی‌ها بخواهند در منطقه ماجراجویی کنند نیرو‌های مسلح ما موظف به مقابله و هر حرکت آمریکا را پاسخ دهند یعنی اگر آمریکایی‌ها در خلیج فارس و دریای عمان و یا اقیانوس هند حرکتی علیه منافع ما داشته باشند ما دیگر مشکل تصویب قانون نداریم چرا که این قانون دست نیرو‌های مسلح را باز گذاشته است.

وی افزود: همچنین آمریکایی‌ها اگر بخواهندسپاه پاسداران را به عنوان یک جریان تروریستی بدانند و بخواهند حرکتی انجام دهند سپاه به عنوان پنجه آهنین نظام می‌تواند توی دهن آمریکایی‌ها بزند.

این نماینده مجلس افزود: در حال حاضر عمده قوای آمریکایی‌ها در تیررس ما است لذا خوب است اشاره کنم آمریکا و اسرائیل ۳۶ پایگاه در منطقه دارند که نزدیک‌ترین آن‌ها به ما در بحرین است که ناوگان پنجم آمریکا است و دورترین آن درجزیره دیه‌گو گارسیای هند قرار دارد که تمام این پایگاه‌ها زیر برد موشکی ایران است لذا اگر آن‌ها بخواهند تعرضی به ما داشته باشند این حق شرعی، عرفی و بین‌المللی ماست که از خودمان دفاع کنیم چرا که بحمدالله توان دفاعی ما این قدرت را دارد که آن‌ها را نسبت به حرکت خود پشیمان کند.

رئیس «کمیته هسته‌ای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی» در پایان گفت: قانون «مقابله با اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا» نیاز به اصلاح ندارد.